Bydgoszcz
17C
Słonecznie
55% wilgotność
Wiatr: 6km/h WNW
H 18 • L 16
16C
Wt
17C
Sr
18C
Czw
22C
Pt
17C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaKonfederacja wystawiła swojego kandydata do senatu. „Chcę wprowadzić nową jakość i styl do polityki centralnej”
Leszek Posłuszny - SF
27.08.2019 | 13:09

Konfederacja wystawiła swojego kandydata do senatu. „Chcę wprowadzić nową jakość i styl do polityki centralnej”

Na zdjęciu: Leszek Posłuszny będzie kandydatem Konfederacji do senatu z okręgu nr 4.

Fot. Szymon Fiałkowski

Konfederacja odkryła kolejną wyborczą kartę. Podczas wtorkowej konferencji prasowej, ujawniono nazwisko kandydata do senatu.

O mandat senatorski z okręgu czwartego obejmującego m.in. Bydgoszcz ubiegać się będzie Leszek Posłuszny. To przedsiębiorca, pisarz i publicysta. Posłuszny z list Konfederacji startował również w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Bydgoszcz potrzebuje aktywnego senatora

– mówi Marcin Sypniewski, który jest jedynką na liście Konfederacji w nadchodzących wyborach do Sejmu. – Czas na zmiany i na wysłanie do Warszawy kogoś rozsądnego, kto będzie walczył o interesy Bydgoszczy – dodaje i podkreśla, że Posłuszny od zawsze jest związany z Bydgoszczą i tutaj prowadzi swoją działalność gospodarczą. Przypomina, że przed czterema laty ponad 10 proc. głosów w wyborach do senatu zdobył Cyprian Sajna. Teraz wystartuje on z ostatniego miejsca Konfederacji w wyborach do sejmu. Sam Posłuszny stawia przed sobą ambitne zadanie. – Senator ma niezwykle ważne zadanie do spełnienia. Blokuje wszelkie głupoty posłów. Ja osobiście będę toczył wojnę z biurokracją, niekompetencją i niesprawiedliwością. Chcę również wprowadzić nowy styl i jakość do polityki centralnej – mówi.

A lista Konfederacji się rozszerza. Jak już informowaliśmy, wystartują z niej m.in. członkowie Kukiz’15, dla których nie do przyjęcia był start z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego. Dzisiaj także poinformowano, że z listy Konfederacji wystartują członkowie Ludzkiego Oblicza Prawicy. To stowarzyszenie, które założyli byli członkowie Federacji dla Rzeczypospolitej posła Marka Jakubiaka. I tak, na 21 miejscu listy w okręgu 4 znalazł się wiceprezes stowarzyszenia z gminy Sośno Sławomir Tomasz Liss. Przedstawiciele Konfederacji informują także, że działacze wspomnianego już stowarzyszenia wystartują także z list w okręgu 5 obejmującym m.in. Toruń i Włocławek.

Tymczasem w najbliższy piątek (30 sierpnia) przedstawiciele Konfederacji w Okręgowej Komisji Wyborczej w Bydgoszczy zgłoszą listy wyborcze. Konfederacja kończy zbiórkę podpisów pod swoimi listami i – jak informują przedstawiciele formacji – już udało im się zebrać wymaganą do rejestracji listy sejmowej liczbę pięciu tysięcy podpisów.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści