Bydgoszcz
5C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 6 • L 4
8C
Sob
5C
Nd
5C
Pon
9C
Wt
5C
Sr
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaKonfederacja zarejestrowała listy wyborcze. „Nie przypominam sobie, żebyśmy tyle podpisów złożyli”
30-08-2019_ konferencja Konfederacji_ Marek Stankiewicz, Damian Gastoł, Marcin Sypniewski, Artur Grygrowicz, Maciej Borkowski - SF
30.08.2019 | 09:54

Konfederacja zarejestrowała listy wyborcze. „Nie przypominam sobie, żebyśmy tyle podpisów złożyli”

Na zdjęciu: Przedstawiciele Konfederacji zarejestrowali listy wyborcze i poinformowali o tym podczas konferencji prasowej.

Fot. Szymon Fiałkowski

– To ogromny dzień sukcesu dla Konfederacji Bydgoszcz – mówi rzecznik formacji Damian Gastoł. Dzisiaj, jej przedstawiciele zarejestrowali listę wyborczą w delegaturze Krajowego Biura Wyborczego.

Konfederacja jest drugą formacją, która to zrobiła, w minioną środę listy zarejestrowało Prawo i Sprawiedliwość, natomiast jutro to samo zrobi Lewica. Przedstawiciele Konfederacji poinformowali, że udało im się zebrać liczbę 11,5 tys. podpisów.

– Jest to wielki sukces naszej formacji – mówi koordynator akcji zbierania podpisów z ramienia Konfederacji Marek Stankiewicz. Dziękował współpracownikom i Ruchowi Narodowemu za akcję. – Bardzo dużo obywateli do nas przychodziło i dzwoniło, a także przynosiło po trzy, cztery podpisy – dodaje. Przypomnijmy, że żeby zarejestrować listę, Konfederacja musiała złożyć w Krajowym Biurze Wyborczym liczbę pięciu tys. podpisów.

Jeszcze nie przypominam sobie, żebyśmy tyle podpisów złożyli, zwłaszcza że czas był dużo krótszy niż zazwyczaj

– przyznaje Marcin Sypniewski, który jest liderem listy Konfederacji w okręgu czwartym. Z drugiego miejsca wystartuje Filip Strzemkowski z Gniewkowa. Dwunastkę na liście ma za to Maciej Borkowski – były trener koszykarzy Astorii. W pierwszej dziesiątce listy – jak podkreśla Sypniewski – są cztery kobiety. Do senatu kandydować będą: z okręgu bydgoskiego Leszek Posłuszny, a w okręgu inowrocławskim Jarosław Latawiec.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści