Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Konferencja dla przedsiębiorców

Dodano: 04.11.2015 | 22:48

Władze Inowrocławia zapraszają przedstawicieli lokalnego środowiska gospodarczego.

Na zdjęciu: Uczestnicy konferencji dowiedzą się m.in. jak dobrze zainwetować pieniądza i co to takiego finansowanie zwrotne działalności inwestycyjnej .

Fot. Stanisław Gazda

Urząd Miasta Inowrocławia zaprasza 18.11.2015r. o godz.10.00 do Saloniku Literacko-Artystycznego przy Bibliotece Miejskiej im. Jana Kasprowicza na konferencję: „Inowrocław – miejsce Twojego biznesu”. Będzie to wyśmienita okazja, dla lokalnego środowiska gospodarczego, do uzyskania wielu praktycznych informacji.

Zainteresowanym nabywaniem terenów od miasta, przygotowaniem gruntów pod inwestycje, procedurą przetargową, jak również zwolnieniami od podatku od nieruchomości – bliższe staną się zarówno oferta inwestycyjna miasta oraz kierunki i możliwości rozwoju współpracy nauki z biznesem – po wysłuchaniu Ewy Witkowskiej, Dyrektora Biura Obsługi Inwestorów UM Inowrocławia.

Finansowanie zwrotne działalności inwestycyjnej, będzie przedmiotem wystąpienia Barbary Kowzan -Kierownika Biura Pożyczek Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego. Będzie też mowa o działalności bydgoskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

Oferty dla przedsiębiorców zaprezentuje Karolina Walczak – Kierownik Ośrodka Wspierania Przedsiębiorczości i Funduszy Rozwoju Przedsiębiorczości w Inowrocławiu. Obecni na konferencji przedstawiciele OWP-FRP udzielą indywidualnych konsultacji zainteresowanym przedsiębiorcom.

Pojawi się także temat instrumentów wsparcia przedsiębiorców w ramach unijnej perspektywy finansowej 2014-2020, w tym wsparcie działalności innowacyjnej przedsiębiorstw i współpracy nauki z biznesem (projekty B+R).

Na zakończenie konferencji działania regionu na rzecz eksportu w starej i nowej perspektywie unijnej omówi Maciej Kanabaj –Kierownik Centrum Obsługi Inwestorów i Eksportu, Wydziału Rozwoju Gospodarczego z Departament Rozwoju Gospodarczego i Certyfikacji Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

Udział w seminarium jest bezpłatny, ale należy potwierdzić chęć uczestnictwa w Biurze Obsługi Inwestorów UM pod numerem telefonu 52 35 55 430 lub mailowo: ltylkowski@inowroclaw.pl.