Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaFOTORELACJEGalerieKonfrontacje Teatralne w Pałacu Młodzieży. Nagrody dla dzieci z Bydgoszczy i okolic [ZDJĘCIA]
20.03.2023 | 13:37

Konfrontacje Teatralne w Pałacu Młodzieży. Nagrody dla dzieci z Bydgoszczy i okolic [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Sandra Wróblewska

W Pałacu Młodzieży odbył się 30. przegląd uczniowskich spektakli „Konfrontacje Teatralne”. 

Jury w składzie: Teresa Wądzińska – aktorka, Krystyna Bujak – polonista i dr Dominik Wierski – polonista, po obejrzeniu zaprezentowanych spektakli postanowiło przyznać następujące nagrody:

w kategorii SP I – III szkół podstawowych

  • I miejsce: – Musical „CZTERY PORY ROKU” – Teatr „Stokrotki” ze Szkoły Podstawowej nr 30 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Bydgoszczy, instruktor: Aneta Zaremba.
  • II miejsce: – „LEGENDA O PANU TWARDOWSKIM” – Teatr „Lubarwiki” ze Szkoły Podstawowej nr 30 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Bydgoszczy, instruktor: Marzena Jelińska.

w kategorii SP IV – VI szkół podstawowych

  • I miejsce: – „TWARDOWSKI” – „Grupa Teatralna 13+” ze Szkoły Podstawowej w Kruszynie, instruktorzy: Agnieszka Żarnowska, Jakub Stachowicz.
  • II miejsce: – „W KRÓLESTWIE FIGUR” – Teatr „Bajdurki z Dwójki” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Tucholi, instruktorzy: Hanna Oller, Ewa Kwasigroch.

w kategorii SP VII – VIII szkół podstawowych

I miejsce – „OBMYŚLAM ŚWIAT” – Teatr „13 do kwadratu” ze Szkoły Podstawowej w Kruszynie, instruktorzy: Agnieszka Żarnowska, Jakub Stachowicz.

w kategorii placówek wychowania pozaszkolnego – grupy młodsze:

I miejsce: – „W ZAMKU ZŁOTYM” – Teatr „Witrynka” z MDK nr 4 w Bydgoszczy, instruktor: Wioleta Górska-Nowik.

w kategorii placówek wychowania pozaszkolnego – grupy starsze:

  • I miejsce: – „KARTOTEKA NORMALNOŚCI” – Teatr „Klimat” z MDK nr 6 w Bydgoszczy, instruktor: Violetta Glińska.
    II miejsce: – „W KURNIKU” – Teatr „NaNiby” z MDK nr 4 w Bydgoszczy, instruktor: Wioleta Górska-Nowik.
    III miejsce: – „O CZYM PTAKI ŚPIEWAJĄ – AUDYCJA NA ŻYWO…” – Teatr „Pół na pół” z MDK nr 5 w Bydgoszczy, instruktorzy: Angelika Szymborska, Agnieszka Bień.

Nagrody aktorskie otrzymały Lucia Vista ze Szkoły Podstawowej nr 30 za rolę Diabła w spektaklu „LEGENDA O PANU TWARDOWSKIM”, Pola Szypura z MDK nr 6 za rolę w spektaklu „Kartoteka normalności”, Mia Gregorowicz-Njabe z MDK nr 4 za role w spektaklach „W kurniku” i „W zamku złotym” i Arina Nechai ze Szkoły Podstawowej nr 30 z rolę Żabki w spektaklu „Cztery pozy roku”.

Zespołowa nagroda aktorska trafiła za przedstawienie „W KRÓLESTWIE FIGUR” w wykonaniu Teatru „Bajdurki z Dwójki” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Tucholi (instruktorzy: Hanna Oller, Ewa Kwasigroch).

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments