Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 6 • L 4
10C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
10C
Wt
6C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeKoniec „basenu” na Glinkach. Rozpoczynają się prace na ważnym skrzyżowaniu
Glinki Szpitalna
02.11.2015 | 19:00

Koniec „basenu” na Glinkach. Rozpoczynają się prace na ważnym skrzyżowaniu

Kierowcy odetchną - drogowcy przebudują infrastrukturę u zbiegu ulic Glinki oraz Szpitanej.

Na zdjęciu: Po intensywnych opadach deszczu samochody na Glinkach zmagały się ze strumieniami wody.

Fot. Facebook / archiwum

We wtorek zamknięte zostanie skrzyżowanie ulic Glinki oraz Szpitalnej, od lat po opadach deszczu zamieniające się w gigantyczną kałużę. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zapowiada, że już wkrótce problem zniknie, ale na razie w cierpliwość muszą uzbroić się także osoby docierające do Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.

Ruch w okolicy remontowanego skrzyżowania będzie całkowicie wyłączony, w związku z czym dojazd do parku będzie odbywał się terenami dawnych zakładów chemicznych Zachem. Dotyczy to również komunikacji miejskiej – linie nr 53 i 68 trasowane do pętli Glinki BFM bądź do parku przemysłowego będą skrócone do przystanku Glinki / Szpitalna. Z kolei tymczasowa pętla dla obu linii zostanie zlokalizowana w pobliżu sklepu Społem w ciągu ulicy Białogardzkiej.

Aby dojechać do parku przemysłowego, pasażerowie będą musieli skorzystać z tymczasowych linii nr 153 i 168. Obie będą rozpoczynały trasę od przystanku Wojska Polskiego / Ujejskiego – pierwsza dotrze do wspomnianej pętli Glinki BFM przez Wojska Polskiego, Strzelecką (na terenie dawnego Zachemu) i Bydgoskich Przemysłowców, a druga – w rejon spalarni śmieci i wjazdu do Exploseum (po wyjeździe ze Strzeleckiej uda się w kierunku południowej obwodnicy Bydgoszczy). Uruchomione zostaną dodatkowe przystanki (pełne ich zestawienie na grafice poniżej), ale w zamian autobusy nie dojadą do pętli przy biurowcu BPPT. Bilety z linii nr 53 i 68 będą honorowane na liniach tymczasowych, podobnie jak bilety z tramwajów linii 4 i 5 na odcinku od Glinek do węzła Szarych Szeregów.

2015-10-29-Glinki-czas

Zmiany są konsekwencją wyczekiwanej od lat przebudowy ulic Glinki i Szpitalnej, która nie tylko zyska nową nawierzchnię, poprawioną geometrię zjazdów czy chodniki, ale przede wszystkim kanalizację deszczową. Jej brak uniemożliwiał skutecznie przejazd przez skrzyżowanie po każdych intensywniejszych opadach. Woda piętrzyła się tam bardzo szybko, pozbawiając kierowców tablic rejestracyjnych bądź grożąc zalaniem silnika.


Powiązane treści