Bydgoszcz
4C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 5 • L 3
13C
Czw
9C
Pt
8C
Sob
4C
Nd
7C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportKoniec marzeń o IV lidze. Miejsce Zawiszy zajął Sadownik Waganiec
Zawisza II Bydgoszcz - ST
20.07.2016 | 11:45

Koniec marzeń o IV lidze. Miejsce Zawiszy zajął Sadownik Waganiec

WKS Zawisza Bydgoszcz SA nie złożył wniosku o licencję na grę w IV lidze.

Na zdjęciu: W ostatnim sezonie piłkarze Zawiszy II Bydgoszcz zajęli 10. miejsce w tabeli IV ligi.

Fot. ST

Piłkarze Zawiszy Bydgoszcz już na pewno nie wystąpią w rozgrywkach IV ligi. Spółka WKS Zawisza Bydgoszcz SA, do której formalnie należało miejsce w rozgrywkach, nie złożyła wniosku o licencję, w związku z czym Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej zaoferował miejsce w lidze najwyżej sklasyfikowanemu ze spadkowiczów.

Jeszcze na początku miesiąca władze Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza apelowały do prezydenta miasta, jako do drugiego z mniejszościowych udziałowców spółki WKS Zawisza Bydgoszcz SA, o zgodę na przejęcie przez stowarzyszenie miejsca w IV lidze, które w minionym sezonie wywalczył zespół rezerw. Wnioski o przyznanie licencji należało składać do 8 lipca, choć po tym terminie Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej jeszcze raz zaapelował do klubów o niezwłoczne złożenie dokumentów. Spółka z ul. Gdańskiej nie była jednak zainteresowana grą w IV lidze. – WKS Zawisza nie złożył dokumentów dla zespołu seniorów, a w przypadku drużyn młodzieżowych rodzice wyrazili chęć przeniesienia dzieci do MUKS CWZS – tłumaczy Krzysztof Ruciński z KPZPN.

Rezerwy grały w IV lidze przez cztery lata, a najlepiej spisały się w sezonie 2013/2014, gdy zajęły czwarte miejsce. W zakończonych w czerwcu rozgrywkach uplasowały się na dziesiątej pozycji.

Miejsce bydgoszczan w IV lidze zajmie Sadownik Waganiec, czyli czternasta drużyna ubiegłego sezonu. Co ciekawe, pierwotnie utrzymać miało się tylko jedenaście zespołów, jednak dwunasta Notecianka Pakość zastąpiła ostatecznie Elanę Toruń, która zajęła miejsce Pelikana Niechanowo w III lidze, a trzynasty Łokietek Brześć Kujawski wypełnił lukę powstałą po przesunięciu Chemika Bydgoszcz także do III ligi w miejsce Rol.Ko Konojady. W klasie okręgowej Bydgoszcz będą reprezentować zespoły Polonii i BKS-u.

***
W środę przed godziną 12 KS Łochowo poinformował, że planowany sparing z B-klasowym SP Zawisza Bydgoszcz nie odbędzie się. Drużynie z Łochowa nie udało się skompletować składu, a przyszłość zespołu seniorów stoi pod dużym znakiem zapytania.


Powiązane treści