Bydgoszcz
-2C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 4km/h SE
H -1 • L -3
1C
Pt
3C
Sob
4C
Nd
4C
Pon
5C
Wt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoniec mrozów w Bydgoszczy? Jaka aura będzie nam towarzyszyła w najbliższych dniach? [PROGNOZA POGODY]
prognoza pogody Bydgoszcz
03.03.2018 | 13:30

Koniec mrozów w Bydgoszczy? Jaka aura będzie nam towarzyszyła w najbliższych dniach? [PROGNOZA POGODY]

Kiedy w regionie zagości wiosna? Synoptycy mają pierwsze, dość optymistyczne wieści.

Na zdjęciu: W przyszłym tygodniu słupek rtęci ma w końcu częściej pojawiać się nad zerem.

Fot. FreeImages

Kilkunastostopniowe mrozy mają odejść do lamusa – przewidują synoptycy. Ale na prawdziwie wiosenną pogodę będziemy musieli jeszcze poczekać.

Jeszcze kilkadziesiąt godzin temu, w nocy z czwartku na piątek, temperatura w Bydgoszczy oraz jej okolicach spadła miejscami do nawet -20 stopni. Wejście w marzec okazało się więc wyjątkowo mroźne. Zasadne było więc pytanie – jak długo jeszcze w regionie utrzymają się ujemne temperatury.

I tu specjaliści mają dość optymistyczne wieści. Temperatura w najbliższych dniach zacznie stopniowo rosnąć. W nocy będzie można jeszcze spotkać przygruntowe przymrozki (-1 lub -2 stopnie Celsjusza), ale już w ciągu dnia słupek rtęci powinien w końcu przebić granicę zera. Od poniedziałku aż do końca przyszłego tygodnia temperatura w najcieplejszym momencie ma wahać się w rejonie 5-6 stopni. Opady deszczu powinny pojawić się jedynie w środę oraz sobotę. W nadchodzących dniach nie należy się również spodziewać szczególnie silnego wiatru – nie powinien on, według aktualnych prognoz – przekroczyć 15 kilometrów na godzinę.

Z powodu utrzymujących się niskich temperatur została przesunięta w czasie tegoroczna inauguracja Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. Zamiast, jak planowano, 1 marca, system wystartuje dwa tygodnie później. BRA od 2018 roku będzie miał za to nowy, rozbudowany układ stacji, które pojawią się między innymi na terenie Fordonu.


Powiązane treści