Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
60% wilgotność
Wiatr: 5km/h NW
H 4 • L 3
1C
Sr
-1C
Czw
0C
Pt
3C
Sob
4C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleKoniec poszukiwań dwóch mężczyzn z regionu. Jeden z nich nie żyje
policja_akcja_909_606_SG
08.12.2018 | 18:01

Koniec poszukiwań dwóch mężczyzn z regionu. Jeden z nich nie żyje

Sprawy dotyczyły zaginięcia 32-latka oraz 17-latka.

Na zdjęciu: Policjanci zakończyli poszukiwania dwóch mieszkańców Torunia.

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

Policjanci z Torunia poinformowali w sobotę o odwołaniu poszukiwań 32-letniego Karola Ch. oraz 17-letniego Daniela N. Starszy z nich najprawdopodobniej popełnił samobójstwo, drugiego odnaleziono całego i zdrowego na jednej z ulic miasta.

Na zwłoki 32-latka natrafiono w sobotę w lesie w okolicach Lubicza Dolnego. – Na ciało natknął się przypadkowy świadek, który zaalarmował służby – relacjonuje mł. asp. Witold Chrostowski z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Karol Ch. wyszedł z domu w miniony czwartek, 6 grudnia po południu i od tego czasu nie skontaktował się z rodziną. Ta zgłosiła policjantom zaginięcie mężczyzny, przesłała także mediom jego zdjęcie i rysopis. Niestety, wszystko wskazuje na to, że mężczyzna targnął się na swoje życie. – Funkcjonariusze wstępnie wykluczają udział osób trzecich w tym zdarzeniu – dodaje Chrostowski. Przy zwłokach zaginionego odnaleziono jego dokumenty oraz inne przedmioty, które miał przy sobie w chwili zaginięcia.

Równolegle toruńscy mundurowi zakończyli akcję poszukiwawczą 17-letniego Daniela N. Nastolatek zaginął blisko miesiąc temu – 12 listopada. Po sygnałach od rodziny próbowano odszukać młodego mężczyznę. Udało się to, jak wynika z informacji policjantów, w piątkowe popołudnie, a więc dokładnie tego samego dnia, gdy toruńska komenda prosiła o publikację danych 17-latka. – Nastolatka zauważyli podczas patrolowania okolic ulicy Żółkiewskiego funkcjonariusze z komisariatu na Rubinkowie – wyjaśnia mł. asp. Chrostowski. Jak dotąd nie wiadomo, jakie były motywacje jego działań.


Powiązane treści