Bydgoszcz
-9C
67% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSE
H -8 • L -9
2C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiKomunikacjaKoniec prac remontowych w Murowańcu. Główna ulica została utwardzona [ZDJĘCIA]
Murowaniec_ul Sokola_JS (14)
23.05.2020 | 16:57

Koniec prac remontowych w Murowańcu. Główna ulica została utwardzona [ZDJĘCIA]

W czwartek przeprowadzono czynności odbiorcze ulicy.

Na zdjęciu: Tak wygląda utwardzona ul. Sokola w Murowańcu.

Fot. Jakub Soboczyński

Utwardzona została jedna z głównych ulic w Murowańcu. Gminie Białe Błota dofinansowanie na tę inwestycję udało się pozyskać z programu Funduszu Dróg Samorządowych.

Zobacz również:

Petycja mieszkańców Murowańca. Chcą poprawy bezpieczeństwa przy Łochowskiej

W czwartek (21 maja) przeprowadzono czynności odbiorcze ul. Sokolej w Murowańcu, która została utwardzona. – W ramach inwestycji zrealizowano utwardzenie 1 kilometra drogi, od skrzyżowania z ul. Łochowską do skrzyżowania z ul. Czajki – przekazał wójt gminy Białe Błota Dariusz Fundator.

W ramach robót, konsorcjum firm PRODIB sp. z o.o. oraz BRUKOP Anna Andrysiak wykonało nawierzchnię z kostki brukowej betonowej o szerokości 5,5 m. Ponadto, wybudowano chodnik, zjazdy, kolidujące sieci zostały przebudowane, a także wykonano kanalizację deszczową oraz kompleksowe oświetlenie drogowe.

Gminie Białe Błota udało się pozyskać dofinansowanie na tę inwestycję z programu Funduszu Dróg Samorządowych, które wyniosło ponad 2 miliony złotych. Jak informuje wójt gminy Białe Błota, całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 4,1 mln zł. Ale to nie koniec inwestycji drogowych w Murowańcu. – Podczas spotkania, radny i sołtys Murowańca Sławomir Ossowski, prezes Koła Gospodyń Wiejskich „Murowaniec Razem” Urszula Zduńczuk oraz wiceprezes stowarzyszenia „Nasz Murowaniec” Maciej Mikołajewski przekazali na moje ręce petycję mieszkańców Murowańca skierowaną do radnych gminy Białe Błota – mówi Fundator.

Jak przekazuje, w petycji mieszkańcy zaapelowali o skorzystanie z kolejnego dofinansowania przyznanego gminie Białe Błota w wysokości 1,5 mln zł na budowę ul. Strusiej. – To kolejne dofinansowanie, jakie zostało nam przyznane z rządowego programu Fundusz Dróg Samorządowych, które może stanowić wymierną pomoc w rozwoju naszej infrastruktury – kończy Dariusz Fundator.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści