Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Koniec protestu rolników. Ruch w mieście wraca do normalności

Dodano: 09.02.2024 | 18:26

Na zdjęciu: Rolnicy protestowali w centrum Bydgoszczy.

Fot. Wojciech Chamot

W piątek późnym popołudniem zakończył się protest rolników. W czasie trwającej od rana manifestacji ruch w centrum Bydgoszczy był zablokowany.

O godzinie 18:00 Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej poinformował, że wszystkie ulice w centrum są przejezdne, a ruch autobusowy i tramwajowy odbywa się bez zakłóceń.

Przypomnijmy, że od ok. godz. 9:00 rolnicy protestowali przed urzędem wojewódzkim. Zebrali się na odcinku od ulicy Bernardyńskiej do ulicy Focha (na wysokości ul. Garbary). Manifestowali swój sprzeciw wobec polityki rolnej Unii Europejskiej oraz importowi produktów z Ukrainy. Wczesnym popołudniem całkowicie zablokowali rondo Jagiellonów, gdzie rozpalili ognisko.

Wojewoda rozmawiał z rolnikami

Z protestującymi rolnikami rozmawiali wojewoda Michał Sztybel oraz wicewojewoda Piotr Hemmerling. – Było to spotkanie merytoryczne, nie w charakterze szerokiej dyskusji. To było potrzebne – ocenił wojewoda, który następnie wydał oświadczenie.

– Po dzisiejszym spotkaniu mam dużo większą wiedzę i świadomość, jaką wagę mają Wasze postulaty. Jako osoba niedecyzyjna w zakresie rolnictwa, ale decyzyjna w zakresie informowania o tym, co dzieje się w regionie, jeszcze dziś poinformuję Pana Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, jak przebiegał dzisiejszy dzień – czytamy w oświadczeniu.

– Poinformuję o wszystkich Waszych postulatach i o tym, że oczekujecie ich pilnego przeanalizowania i odpowiedzi do wtorku, do końca dnia. Poinformuję o skali Waszego protestu i Waszej determinacji. Od siebie poproszę o bardzo poważne potraktowanie sprawy, tak aby Pan Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi doskonale znał Wasze nastroje – zadeklarował Sztybel.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zdzisiek Ryba co w stawie pływa
Zdzisiek Ryba co w stawie pływa
17 dni temu

Normalność nastanie gdy wyzbędziemy się protektoratu IV rzeszy niemieckiej.