Bydgoszcz
8C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 9 • L 7
16C
Pt
16C
Sob
16C
Nd
13C
Pon
20C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportKoniec przygody z Łuczniczką. Henrique Batagim żegna się z Bydgoszczą
Łuczniczka Bydgoszcz - Skra Bełchatów, Batagim - ST (30)
03.01.2018 | 13:19

Koniec przygody z Łuczniczką. Henrique Batagim żegna się z Bydgoszczą

Brazylijczyk nie podbił polskiej ligi i teraz wraca do ojczyzny.

Na zdjęciu: Henrique Batagim nie grał od listopada z powodu kontuzji.

Fot. Sebastian Torzewski

Miał być jedną z gwiazd siatkarskiej PlusLigi, tymczasem Brazylijczyk Henrique Batagim raptem po pierwszej części sezonu zasadniczego PlusLigi rozstał się z Łuczniczką Bydgoszcz. 

Batagim miał być jednym z dużych wzmocnień Łuczniczki przed rozpoczęciem tego sezonu PlusLigi. – Przy wyborze Batagima do zespołu zaufałem sobie i przeczuciu – mówił trener Jakub Bednaruk, kiedy charakteryzował nowego gracza bydgoskiego klubu.

Jednak Batagim rozczarował. Brazylijczyk nie zachwycał swoją grą kibiców i często był zmieniany na pozycji przez Jakuba Rohnkę. W trakcie spotkania 8. kolejki z Jastrzębskim Węglem (0:3), w drugim secie doznał urazu kostki, który wykluczył go z gry w dalszej części sezonu zasadniczego. Już wówczas pojawiały się głosy, że klub jest gotowy na rozwiązanie kontraktu z zawodnikiem.

Dzisiaj za porozumieniem stron, zawodnik i klub rozwiązali umowę. Batagim powróci teraz do ojczyzny. Łuczniczka w ubiegłym tygodniu potwierdziła za to pozyskanie ukraińskiego przyjmującego Jewgienija Gorczaniuka. Ale to nie jedyny ruch kadrowy, bo – jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy – Łuczniczka szuka także wzmocnienia na pozycji rozgrywającego.

Już w sobotę bydgoski zespół rozpocznie rundę rewanżową PlusLigi od wyjazdowego meczu z Onico Warszawa (14:45). W styczniu, podopieczni Jakuba Bednaruka rozegrają tylko jedno spotkanie we własnej hali – 13 stycznia podejmą GKS Katowice (16:00).


Powiązane treści