[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Koniec remontu kładki Esperanto. Wiemy, kiedy zostanie otwarta

Dodano: 19.01.2023 | 09:50

Na zdjęciu: Kładka Esperanto wreszcie zostanie udostępniona pieszym.

Fot. ZDMiKP

Po trzech miesiącach remontu, ZDMiKP informuje o otwarciu kładki Esperanto przy lodowisku Torbyd. Prace trwały dłużej niż zakładano.

Przeprawa łącząca ulicę Jagiellońską i Toruńską została zamknięta pod koniec października celem przeprowadzenia prac remontowych. Objęły one wymianę desek na pomoście oraz modernizację konstrukcji stalowej (zyskała ona szary kolor) i istniejących podpór obiektu. Wykonano także nowe schody (niebawem będą one wyposażone w prowadnice dla wózków i rowerów oraz wymalowane specjalną farbą, by ułatwić ich pokonywanie osobom słabowidzącym) i oświetlenie. – Dokonana została też korekta naciągu want w sposób umożliwiający swobodną pracę przęsła w pełnym zakresie temperatur – dodaje Tomasz Okoński, rzecznik prasowy ZDMiKP.

Wykonywana przez firmę Kormost renowacja miała zakończyć się w grudniu. Tak się jednak nie stało: – W związku z ograniczeniami Wód Polskich co do zachowania żeglowności pod obiektem, prace mogły być prowadzone tylko na jego fragmencie. Dodatkowo, listopadowe opady śniegu uniemożliwiły prowadzenie części robót uzależnionych od pogody – wyjaśniał Okoński.


CZYTAJ TAKŻE: Startuje remont ważnej drogi pod Bydgoszczą [MAPA OBJAZDÓW]


Termin zakończenia robót na kładce Esperanto został zatem przesunięty na koniec stycznia 2023 roku. Tym razem został dotrzymany – jak poinformowali w czwartek (19.01) drogowcy, przeprawa zostanie udostępniona pieszym w sobotę, 21 stycznia. – Na obiekcie będą prowadzone już tylko prace wykończeniowe, które zakończą się do końca miesiąca – podkreśla rzecznik bydgoskich drogowców. W związku z otwarciem kładki, od 1 lutego skrócony zostanie przebieg linii Za T8. Autobusy nie będą już zatrzymywały się na przystanku przy hali sportowo-widowiskowej Immobilie Łuczniczka.

Modernizacja przeprawy pochłonie 1,2 miliona złotych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ażej
Ażej
9 dni temu

Naprawdę wszystko musi być nie oddane w terminie, kto podpisuje takie umowy?czy wykonawcy ponoszą jakieś konsekwencje z tytułu nie wykonania prac w terminie, żadne powtarzam żadne remonty nie są wykonywane w terminie. Ścieżka rowerowo-piesza na Chemicznej (ok 1km) robiona jest ok 1,5roku i nadal jest nie ukończona.(asfaltowa -nie z kostki)

Jarosław
Jarosław
9 dni temu

Prace trwały dłużej niż zakładano” ja rozumiem, że to jest ta 'nowa normalność’, wszystko po terminie i w przekroczonym budżecie. Współczuję ludziom, którzy musieli zasuwać naokoło. No i jak już robili remont to miejsca jest dość na podjazd zamiast schodów. Taki 'gratis’ od wykonawcy za zawalony termin. Chwila, coś gdzieś słyszę słabe głosy 'niedasię’, 'niedasię’, 'niedasię’…