Bydgoszcz
-2C
Słonecznie
92% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSW
H -1 • L -3
1C
Sr
-1C
Czw
0C
Pt
2C
Sob
3C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeKoniec remontu na Chodkiewicza coraz bliżej. Jak teraz wygląda ulica? [ZDJĘCIA]
Chodkiewicza, remont - SG (4)
29.10.2016 | 13:40

Koniec remontu na Chodkiewicza coraz bliżej. Jak teraz wygląda ulica? [ZDJĘCIA]

Prace mają zakończyć się w listopadzie.

Na zdjęciu: Remont na ulicy Chodkiewicza zbliża się do końca.

Fot. Stanisław Gazda

Remont ulicy Chodkiewicza zbliża się do końca. Jak zapewnia Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, nie ma już mowy o opóźnieniach.

Obecnie trwają prace w obrębie skrzyżowania ul. Wyszyńskiego, Cichej i Chodkiewicza, likwidowane są pozostałości linii napowietrznej i budowane jest nowe oświetlenie. Drogowcy zapowiedzieli także montaż monitorów LCD w ramach Inteligentnych Systemów Transportowych na przystankach. Zakończyły się za to prace przy budowie torowiska.- Roboty prowadzone były od dwóch stron, ale szyny się połączyły, więc uniknęliśmy takiej wpadki, jaka we wrześniu przydarzyła się w Poznaniu – mówi Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy w ZDMiKP. W stolicy Wielkopolski podczas remontu ul. Zwierzynieckiej także budowano szyny od dwóch stron, ale tam tory nie połączyły się i trzeba było zamontować złączki, tzw. „eski”.

Na ul. Chodkiewicza pozostały do ułożenia jeszcze warstwy bitumiczne. Remont rozpoczął się w październiku ub. roku i miał potrwać do 21 września, ale latem okazało się, że prace trzeba będzie wydłużyć o dwa miesiące, do 21 listopada. Teraz ma już nie dojść do opóźnień.  – Nie ma mowy o przedłużeniu. Modernizacja była tak obszerna, że nawet kiedy trzeba było wstrzymać roboty w jednym miejscu, to można było w tym czasie pracować w innym – kończy Kosiedowski.


Powiązane treści