Bydgoszcz
3C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H 4 • L 2
13C
Nd
14C
Pon
10C
Wt
11C
Sr
8C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaKoniec remontu ulicy Chodkiewicza. Kiedy na Bielawy wrócą tramwaje?
23.11.2016 | 09:34

Koniec remontu ulicy Chodkiewicza. Kiedy na Bielawy wrócą tramwaje?

We wtorek rozpoczęły się odbiory techniczne inwestycji wartej ponad 21 milionów złotych.

Na zdjęciu: Drogowcy zapewniają, że tramwaje wrócą na Bielawy jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia.

Fot. Marcin Bratoszewski / archiwum

Drogowcy rozpoczęli odbiory techniczne po zakończeniu remontu wschodniej części ulicy Chodkiewicza. Tramwaje na pętlę Bielawy mają wrócić w połowie grudnia.

CZYTAJ TAKŻE: Otwarto koperty w przetargu na 18 nowych tramwajów. Chętny jest tylko jeden – Pesa

We wtorek przed południem rozpoczęły się testy torowiska i trakcji na zmodernizowanej części ulicy. Po nowych torach przejechało kilka tramwajów, aby wykluczyć ewentualne uchybienia w ułożeniu szyn. – Wszystkie przejazdy przebiegły pomyślnie – zapewnia Krzysztof Kosiedowski, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. I dodaje, że tym samym rozpoczęły się oficjalnie odbiory techniczne. Komisja złożona z przedstawicieli wykonawcy, Miejskich Zakładów Komunikacyjnych oraz ZDMiKP planuje zakończyć swoją pracę w przyszłym tygodniu, – Po jej zakończeniu wystąpimy o pozwolenie na użytkowanie trasy w celu przywrócenia ruchu samochodów oraz tramwajów – dodaje Kosiedowski.

Kiedy na ulicę Chodkiewicza wrócą więc tramwaje? Jak przekonują drogowcy, powinno to nastąpić w okolicach połowy przyszłego miesiąca. Biorąc pod uwagę wcześniejszą taktykę drogowców w tym zakresie, należy się spodziewać przywrócenia ruchu tramwajów w sobotę, a więc 10 lub 17 grudnia.

Zobacz także: Rozkład jazdy już na MetropoliaBydgoska.pl

Remont ul. Chodkiewicza zakończył się z dwumiesięcznym opóźnieniem. Pierwotnie prace, które rozpoczęły się w październiku ubiegłego roku, miały zakończyć się we wrześniu. Wykonawca – firma Skanska – tłumaczył, że powodem były nieaktualne mapy sieci przebiegających pod jezdnią, zły stan gruntu, a także uszkodzenie kanalizacji deszczowej. Nie pomogła również niekorzystna aura, która przez kilka tygodni utrudniała prace przy podbudowie jezdni.

Koszt realizacji inwestycji wyniósł ponad 21 milionów złotych. Przypomnijmy, że cztery lata temu wyremontowano zachodnią część ul. Chodkiewicza za kwotę około 17 mln zł.


Powiązane treści