Bydgoszcz
10C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 11 • L 10
11C
Sr
11C
Czw
8C
Pt
8C
Sob
9C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaKoniec remontu z niemal półrocznym poślizgiem. Autobusy wracają na stałe trasy
Saperów-SG-17-1200x800
07.04.2017 | 20:08

Koniec remontu z niemal półrocznym poślizgiem. Autobusy wracają na stałe trasy

W sobotę linie nr 54 oraz 33N ponownie pojawią się na ulicy Saperów.

Na zdjęciu: Na przystanku Saperów / Czołgistów od soboty ponownie będą zatrzymywały się autobusy komunikacji miejskiej.

Fot. Stanisław Gazda

Po wielu miesiącach oczekiwań, okupionych nerwami mieszkańców, ulica Saperów zostanie w końcu oddana do użytku zarówno dla posiadaczy aut, jak i komunikacji miejskiej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rozkład jazdy ZDMiKP w Bydgoszczy na MetropoliaBydgoska.PL

W sobotni poranek na swoją stałą trasę wrócą autobusy linii nr 54, które z uwagi na przebudowę ul. Saperów kursowały ul. Żeglarską aż do skrzyżowania z ul. Komandosów – poinformował Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. W nocy z soboty na niedzielę na swoją właściwą trasę wróci także nocna linia 33N.

Zapowiedź drogowców to epilog wielomiesięcznego remontu, który rozpoczął się we wrześniu ubiegłego roku. Pierwotnie miał zakończyć się w listopadzie, ale termin zakończenia robót był kilkakrotnie przesuwany. W tym czasie mieszkańcy byli odcięci od komunikacji miejskiej, mieli również poważne problemy z poruszaniem się samochodami w rejonie swojej posesji. Prace zakończyły się na początku tygodnia, od tego momentu trwały prace porządkowe.

Modernizacja ul. Saperów obejmująca budowę kanalizacji deszczowej, nowej podbudowy i nawierzchni jezdni, a także remont zatok przystanków autobusowych miał kosztować 3,6 miliona złotych. Wiadomo jednak, że wykonawca – firma Strabag – za każdy dzień nieuzasadnionej zwłoki musiała zapłacić na rzecz ZDMiKP 3,5 tysiąca złotych kary.


Powiązane treści