Bydgoszcz
-0C
100% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 1 • L -1
5C
Pt
3C
Sob
4C
Nd
2C
Pon
2C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaKoniec sezonu roweru miejskiego. Czy bydgoszczanie chętnie korzystają z jednośladów?
Bydgoski Rower Aglomeracyjny - SF
30.10.2019 | 10:25

Koniec sezonu roweru miejskiego. Czy bydgoszczanie chętnie korzystają z jednośladów?

Na zdjęciu: W pierwszych dniach listopada rowery miejskie znikną ze stacji.

Fot. Szymon Fiałkowski

Z końcem października zakończy się kolejny sezon funkcjonowania Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. W tym roku z miejskich jednośladów skorzystano 245 tysięcy razy.

System BRA funkcjonuje od 1 kwietnia 2015 roku. Początkowo liczył 31 stacji, a po trzech latach dobudowano kolejnych 16 przystanków. Obecnie do dyspozycji rowerzystów jest 590 rowerów w 55 punktach wypożyczeń. Stacje są czynne przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia, a pierwsze 20 minut korzystania z roweru jest bezpłatne.

W 2019 roku do systemu Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego dołączyło 7 547 nowych użytkowników. W sumie konto ma już więc 60 000 osób. Najpopularniejszymi stacjami były te zlokalizowane na Placu Wolności, przy Dworcu PKP i przy al. Mickiewicza.

W tym sezonie najwięcej wypożyczeń zanotowano w czerwcu – z roweru miejskiego skorzystało wtedy 51 289 osób. Bydgoszczanie korzystali z jednośladów często także wiosną – kwiecień i maj to ponad 38 tys. wypożyczeń każdego miesiąca. Łącznie od początku marca do końca września dokonano 245 361 wypożyczeń.

To spadek w porównaniu do poprzedniego roku. Wówczas przez cały sezon (czyli do końca października) wykonano 393 tysiące przejazdów. W samym tylko maju, wówczas rekordowym, bydgoszczanie wsiadali na jednoślady 84 tys. razy. Niewiele gorszy był wynik kwietniowy (78 tys.)

Sezon 2019 zakończy się 31 października. W pierwszych dniach listopada jednoślady zostaną zabrane ze stacji, na które wrócą 1 marca. W czasie przerwy przejdą przeglądy i niezbędne naprawy.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści