Bydgoszcz
0C
Niebo głównie zachmurzone
78% wilgotność
Wiatr: 5km/h NNE
H 0 • L -1
-4C
Wt
-4C
Sr
-3C
Czw
-1C
Pt
-3C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoKoniec służby Bruno. Pies Straży Miejskiej przechodzi na emeryturę
straż miejska bydgoszcz
26.09.2021 | 09:42

Koniec służby Bruno. Pies Straży Miejskiej przechodzi na emeryturę

Na zdjęciu: Bruno spędzi emeryturę ze swoją przewodniczką.

Fot. Straż Miejska Bydgoszcz

Zmiany w Straży Miejskiej. Po dziewięciu latach „służby” jej szeregi opuścił pies Bruno, który wraz ze swoją przewodniczką patrolował bydgoskie ulice. Wcześniej municypalni przyjęli nowego zwierzęcego pomocnika – pod koniec sierpnia do grupy naszych psów służbowych dołączyła dwumiesięczna suczka labradora retrievera.

Bruno rozpoczął swoją „służbę” rozpoczął w 2012 roku, jako szczeniak zakupiony i przywieziony ze znanej niemieckiej hodowli owczarków. Patrolował ulice naszego miasta, parki, skwery, zapewniając bezpieczeństwo oraz często studząc zapędy i wybryki niezdyscyplinowanych osób. Bruno wraz ze swoją przewodniczką Małgorzatą Worek „odbył” łącznie 2,5 tysiąca służb. Uczestniczył w wielu poważnych interwencjach, w tym w ujawnieniu ponad 2 kilogramów narkotyków w 2014 roku. Z początkiem września Bruno opuścił szeregi bydgoskiej Straży Miejskiej i przeszedł na zasłużoną „emeryturę”. Pies zamieszkał ze swoją dotychczasową przewodniczką.


CZYTAJ TAKŻE: Bydgoska straż miejska świętowała jubileusz powstania. Były nagrody, awanse i ślubowania [SONDA]


Warto dodać, że kilka tygodni temu do grupy psów służbowych SM dołączyła dwumiesięczna suczka labradora retrievera. – Nasza labradorka, podobnie jak jej rodzice, wykazała się przyjaznym nastawieniem i łagodnym temperamentem. Będzie ona wraz ze swoją przewodniczką uczestniczyć w zajęciach profilaktycznych w szkołach i przedszkolach. Celem tych zajęć będzie nauka nawiązywania prawidłowych relacji z psem i podstawowych zasad bezpiecznego zachowania w kontakcie z nim – opisują strażnicy. Przewodniczką labradorki została mł. str. Stella Michalska.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
JFK
JFK
2 miesięcy temu

A kiedy te tłuste czarnuchy zaczną przechodzić obowiązkowe testy sprawnościowe jak jest to w innych służbach mundurowych?

Powiązane treści