Bydgoszcz
3C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 3 • L 3
9C
Wt
10C
Sr
5C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaKoniec utrudnień na rondzie Toruńskim po wykolejeniu tramwaju. Jedna osoba w szpitalu [ZDJĘCIA]
13.03.2017 | 12:21

Koniec utrudnień na rondzie Toruńskim po wykolejeniu tramwaju. Jedna osoba w szpitalu [ZDJĘCIA]

Ze sporymi utrudnieniami musieli liczyć się przed południem kierowcy, którzy wybrali trasę wiodącą przez rondo Toruńskie.

Na zdjęciu: Przywrócenie feralnego składu na tory trwało kilkadziesiąt minut.

Fot. Stanisław Gazda

Ponad godzinę trwał paraliż ronda Toruńskiego po wykolejeniu się tramwaju linii nr 2. W wyniku zdarzenia jedna osoba trafiła do szpitala. Przed godziną dwunastą drogowcy poinformowali, że ruch został udrożniony.

CZYTAJ WIĘCEJ: Ruch na rondzie Toruńskim sparaliżowany. Wykoleił się tramwaj

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło przed godziną 10:30. „Dwójka” jadąca od strony Babiej Wsi w kierunku górnego tarasu miasta wypadła z torów w momencie przecięcia zachodniej jezdni ronda. Zablokowała tym samym możliwość przejazdu w kierunku alei Jana Pawła II oraz ul. Toruńskiej w stronę centrum.

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej wprowadził komunikację zastępczą na odcinku od ronda Jagiellonów do ul. Toruńskiej na wysokości hali Łuczniczka. Linie tramwajowe zostały tymczasowo przetrasowane na rondo Fordońskie i ulicę Jagiellońską.

W wyniku wykolejenia do szpitala na obserwację trafiła jedna z pasażerek. Ruch przywrócono dzięki mobilnemu dźwigowi krótko po godzinie 11:30.


Powiązane treści