Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h N
H 4 • L 3
8C
Sob
9C
Nd
14C
Pon
10C
Wt
13C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleKonkubent utopił trzylatka, matka nie reagowała. Dramatyczne ustalenia śledztwa z regionu
10.01.2021 | 10:34

Konkubent utopił trzylatka, matka nie reagowała. Dramatyczne ustalenia śledztwa z regionu

O skierowaniu aktu oskarżenia poinformowała prokuratura.

Na zdjęciu: Najpoważniejsze zarzuty, śledczy z włocławskiej Prokuratury Okręgowej postawili konkubentowi trzyletniego chłopca. Zarówno on, jak i matka dziecka na proces czekają w areszcie.

Fot. KMP Włocławek / archiwum

Zakończyło się śledztwo dotyczące śmierci trzyletniego chłopca. Śledczy z włocławskiej Prokuratury Okręgowej poinformowali o skierowaniu do Sądu Okręgowego we Włocławku aktu oskarżenia.

Ta sprawa wstrząsnęła zarówno Włocławkiem, jak i województwem. 30 lipca 2019 r., funkcjonariusze zostali powiadomieni o śmierci dziecka w jednym z mieszkań w centrum miasta. – O sprawie powiadomił nas lekarz, który stwierdził, że dziecko ma obrażenia – mówią policjanci, którzy do sprawy zatrzymali 28-letnią wówczas matkę dziecka oraz jej konkubenta – 23-letniego mężczyznę. Oboje usłyszeli zarzuty i od początku sierpnia 2019 r. do teraz jest wobec nich stosowany najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.


CZYTAJ WIĘCEJ: Uciekał bmw przed blokadą i rozbił dwa policyjne radiowozy. Niebawem zasiądzie na ławie oskarżonych


Prowadząca postępowanie Prokuratura Okręgowa we Włocławku poinformowała, że w ostatnim miesiącu 2020 roku zakończyła śledztwo w tej sprawie i skierowała do sądu akt oskarżenia wobec obu zatrzymanych. Śledczy zarzucają Pawłowi K., że w 2019 r. (w okresie od 21 czerwca do 30 lipca) działał ze szczególnym okrucieństwem wobec chłopca. – Znęcał się psychicznie i fizycznie nad zależnym od niego i nieporadnym ze względu na wiek 3-letnim Nikodemem Sz. w ten sposób, że używał wobec niego przemocy fizycznej – czytamy w komunikacie włocławskiej Prokuratury Okręgowej. Śledczy wyliczają przykłady używanej przemocy: – Polegała na uderzeniu go ręką i głową w różne części ciała oraz z wykorzystaniem deski kuchennej, trzymaniu za nogi głową w dół i uderzeniu o swoje ciało, uderzaniu rękami pokrzywdzonego w głowę z wykorzystaniem własnej siły rąk, potrząsaniu, szarpaniu, rzucaniu z wysokości na łóżko, a także unieruchamianiu poprzez oklejanie taśmą przylepną, zmuszaniu do wyczerpującego stania w miejscu z rękami do góry i rozstawionymi nogami, zastraszaniu, grożeniu wyprowadzaniem na spacer w uprzęży dla pasa, a także znieważał wulgarnymi słowami, przy czym stosowana wobec pokrzywdzonego przemoc fizyczna doprowadziła do powstania ciężkich obrażeń ciała.


ZOBACZ RÓWNIEŻ: Brutalne zabójstwo w centrum Bydgoszczy. Finał prokuratorskiego śledztwa i skierowanie aktu oskarżenia


To nie wszystko, bo – jak ustaliła prokuratura – Paweł K. działał umyślnie z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia trzylatka. Chłopca umieścił nieprzytomnego w wannie wypełnionej wodzie, co doprowadziło w ostateczności do jego śmierci. – Śmierć pokrzywdzonego nastąpiła przez gwałtowne uduszenie w mechanizmie uduszenia – mówią śledczy. Na ciele chłopca były liczne obrażenia o charakterze wewnętrznym, jak i zewnętrznym, co wykazała przeprowadzona w zakładzie medycyny sądowej sekcja zwłok.

Jak podawała TVP3 Bydgoszcz, mężczyzna nie przyznawał się do winy, zaś matka chłopca, która także zasiądzie na ławie oskarżonych, nie umiała zająć stanowiska. W ocenie włocławskiej prokuratury, kobieta nie zagwarantowała opieki i bezpieczeństwa swojemu synkowi. – Tolerowała i wyrażała zgodę na używanie przez Pawła K. przemocy fizycznej – opisuje włocławska prokuratura. Śledczy zarzucają kobiecie zaniechanie działań i niepodejmowanie żadnych reakcji chroniących dziecko.

Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do Sądu Okręgowego we Włocławku.

************************
wideo z lipca 2019 r.: moment zatrzymania matki dziecka i konkubenta (wideo: KMP Włocławek)

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Seba1978
Seba1978
3 miesięcy temu

Ta mamusia i ten zbrodniarz to nie są ludzie. za takie coś powinien być publiczny lincz .

Miranda
Miranda
2 miesięcy temu

Niech go ku- we dojada – izolatka nie pomoże

Powiązane treści