Bydgoszcz
1C
Niebo głównie zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSW
H 2 • L -0
1C
Nd
-2C
Pon
-5C
Wt
-6C
Sr
-5C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaKonkurs Chopinowski. Nagroda dla pianisty związanego z Akademią Muzyczną w Bydgoszczy!
Jakub Kuszlik
21.10.2021 | 18:18

Konkurs Chopinowski. Nagroda dla pianisty związanego z Akademią Muzyczną w Bydgoszczy!

Na zdjęciu: Jakub Kuszlik zdobył IV nagrodę podczas osiemnastego Konkursu Chopinowskiego, którego werdykt ogłoszono minionej nocy.

Fot. amuz.bydgoszcz.pl

Związany z bydgoską Akademią Muzyczną Jakub Kuszlik zdobył ex aequo z Japończykiem Aimim Kobayashim IV nagrodę podczas zakończonego w środę XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Triumfował reprezentujący Kanadę Bruce Liu.

Decydujące przesłuchania zakończyły się właśnie w środę, po czym jury – pod wodzą profesor Katarzyny Popowej-Zydroń (także związanej z bydgoską uczelnią muzyczną) – udało się na kilkugodzinne obrady. W nocy ze środy na czwartek ogłoszono, że zwycięzcą konkursu został wspomniany Bruce (Xiaoyu) Liu. Drugie miejsce zajęli Alexander Gadijew (Włochy/Słowenia) oraz Kyohei Sorita (Japonia), a trzecie – Martin Garcia Garcia z Hiszpanii.

Jeden z dwóch Polaków, który znalazł się w finale – Jakub Kuszlik, wywalczył czwartą nagrodę. Otrzymał także specjalną nagrodę Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków. Dodatkowe nagrody trafiły także do Garcii Garcii (nagroda Filharmonii Narodowej za najlepsze wykonanie koncertu) oraz Gadijewa za najlepsze wykonanie sonaty (nagroda Krystiana Zimermana).

W finale tegorocznego Konkursu Chopinowskiego znalazł się ponadto Kamil Pacholec, również mający związki z Akademią Muzyczną w Bydgoszczy.

Konkurs rozpoczął się 2 października, przed nami jeszcze koncerty laureatów zaplanowane na 21-23 października.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści