Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
58% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 16 • L 13
16C
Pon
10C
Wt
13C
Sr
4C
Czw
8C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKonkurs wokalny dla dzieci
01.12.2015 | 15:15

Konkurs wokalny dla dzieci

Kolędy i pastorałki rozbrzmią w MDK nr 4 w Bydgoszczy.

Na zdjęciu: Śpiewanie powinno być dobrą zabawą.

Fot. wolny dostęp

Świąteczny nastrój zapanuje w Młodzieżowym Domu Kultury nr 4, mieszczącym się przy ul. Dworcowej 82 w Bydgoszczy. Przyczyni się do tego organizowany tam XI Konkurs wokalny – Polskie Kolędy i Pastorałki.

Udział w nim mogą wziąć uczniowie bydgoskich szkół podstawowych oraz gimnazjów. Każda chętna osoba musi wiedzieć, że konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszym z nich są eliminacje, które odbędą się 16 grudnia o godz. 16:00 w MDK nr 4. Podczas nich każdy uczestnik zaśpiewa jedną z kolęd i pastorałek, lecz nikt nie będzie wiedział wcześniej jaką. Piosenki będą wybierane losowo z repertuaru zawierającego następujące utwory:Bóg się rodzi,Dzisiaj w Betlejem, Gdy się Chrystus rodzi, Gdy śliczna Panna, Jezus malusieńki, Lulajże Jezuniu, Pójdźmy wszyscy do stajenki, Przybieżeli do Betlejem, W żłobie leży, Wśród nocnej ciszy, Mizerna cicha, Anioł pasterzom mówił, Mędrcy świata, Hej w dzień narodzenia, Cicha noc.

Uczestnicy będą traktowani sprawiedliwie. Podkład muzyczny, przygotowany przez organizatora, będzie taki sam dla każdego dziecka. Ponadto będzie można śpiewać z pamięci lub korzystać z dostępnych na miejscu kartek z tekstami.

Do drugiego etapu, finału, zostanie zakwalifikowanych 10 osób, którzy o swoim sukcesie dowiedzą się od razu po przesłuchaniu. Finaliści spotkają się 18 grudnia o godz. 18:00 w tym samym miejscu i wykonają jedną kolędę, którą wylosują chwilę przed swoim występem.

Nie tylko laureaci otrzymają nagrody. Każdy uczestnik dostanie świąteczny upominek.

Organizatorem konkursu jest Młodzieżowy Dom Kultury nr 4 w Bydgoszczy oraz Rada Osiedla Bocianowo – Śródmieście – Stare Miasto.

Każdy, kto chce wziąć udział w wydarzeniu, musi zgłosić się do 11 grudnia dzwoniąc pod nr (52)322-44-13, wysyłając mail na adres mdk4@cps.pl lub przychodząc osobiście do MDK nr 4. W zgłoszeniu należy podać podstawowe dane: imię, nazwisko, klasa i szkoła, telefon kontaktowy.


Podobne wpisy

Powiązane treści