Bydgoszcz
0C
Słonecznie
74% wilgotność
Wiatr: 2km/h ESE
H 2 • L -1
1C
Nd
4C
Pon
3C
Wt
6C
Sr
7C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiPolitykaKonrad Cichański ponownie sołtysem Osielska. Funkcję sprawuje od… 1976 roku!
Osielsko_SG (22)
13.02.2019 | 21:09

Konrad Cichański ponownie sołtysem Osielska. Funkcję sprawuje od… 1976 roku!

Na zdjęciu: Osielsko.

Fot. Stanisław Gazda

To swego rodzaju fenomen – Osielsko ma prawdopodobnie najdłużej funkcjonującego sołtysa w Polsce. W środę, 13 lutego Konrad Cichański został wybrany na kolejną kadencję. A swoje stanowisko sprawuje już od ponad 40 lat!

W tegorocznych wyborach Cichański, który po raz pierwszy objął stanowisko w 1976 roku miał poważnego kontrkandydata – Dariusza Cholewińskiego, reprezentującego Grupę Inicjatywną Sąsiedzi. Do sali Gminnego Ośrodka Kultury przybyło aż 175 z 3800 osób uprawnionych do głosowania na sołtysa. Ostatecznie głosowało 171 osób – 106 z nich poparło Konrada Cichańskiego, natomiast Cholewiński uzyskał 62 głosy. Oddano też trzy głosy nieważne. Tym samym Cichański rozpoczyna 43 rok sprawowania swojej funkcji.

Podczas środowego zebrania wybrano też pięciu członków rady sołeckiej. Do pracy w niej zgłosiło się 11 kandydatów. Ostatecznie wybrano do niej Jana Harmozę, Leokadię Wróblewską, Zbysława Szydłowskiego, Macieja Eckarda i Dariusza Cholewińskiego. Frekwencja w wyborach była znacznie mniejsza – głosowały 84 osoby.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści