Bydgoszcz
4C
Słonecznie
70% wilgotność
Wiatr: 6km/h S
H 5 • L 2
3C
Pt
2C
Sob
1C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBlogiKonstytucja w roli szabelki
Konstanty Dombrowicz
12.05.2016 | 12:07

Konstytucja w roli szabelki

Nie ma prawie wystąpienia prezydenta Bydgoszczy bez powoływania się na Konstytucję i podkreślania wagi tegoż dokumentu

Na zdjęciu: Konstanty Dombrowicz

Fot. archiwum

Nie ma prawie wystąpienia prezydenta Bydgoszczy bez powoływania się na Konstytucję i podkreślania wagi tegoż dokumentu. A to pan Bruski czyta fragmenty Konstytucji wraz z Gazetą Wyborczą, a to rozdaje  bydgoszczanom zakupione przez miasto jej egzemplarze. Z Konstytucją na ustach, Konstytucją wymachuje jak szabelką. Jak wynika z tej postawy Konstytucja to świętość dla R.Bruskiego. Można by było się cieszyć z tak patriotycznej, obywatelskiej   postawy  gdyby nie jedna dość zasadnicza wątpliwość. Czy aby na pewno tak aktywny propagator konstytucyjnych treści je w ogóle zna. Czy przeczytał ze zrozumieniem  poszczególne artykuły Konstytucji , a nade wszystko czy je stosuje w swej działalności jako prezydent miasta.  W praktyce bowiem pan prezydent łamie swymi działaniami przepisy zawarte w ustawie zasadniczej.  Art.2 Konstytucji: Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej

Art.32 Konstytucji: 1.Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. 2.Nikt nie może  być dyskryminowany  w życiu politycznym, społecznym ,lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.

Czymże , jak nie rażącym  naruszeniem cytowanych wyżej zapisów Konstytucji jest prezydencki program 25/75   dzięki któremu – tym zamożnym mieszkańcom osiedli , którzy zapłacą , budowane są ulice przy których mieszkają. Tym uboższym ulic się nie buduje.  W roku 2015, jak wynika ze sprawozdania z wykonania budżetu, dla niezamożnych Bydgoszczan  nie  została zbudowana przez miasto ani jedna osiedlowa ulica.

Gdzie tu społeczna sprawiedliwość? Jest dyskryminacja i sprzeczny z Konstytucją podział mieszkańców Bydgoszczy  na biednych i bogatych.

 Łamanie Konstytucji przez najwyższego rangą urzędnika samorządowego Bydgoszczy jest ewidentne.

Wojewoda , w myśl uprawnień opisanych a art.96.2 ustawy o samorządzie gminnym  ma możliwość działania łącznie z wystąpieniem do Prezesa Rady Ministrów o odwołanie Prezydenta Miasta.

Konstanty Dombrowicz

Prezydent Bydgoszczy w latach 2002-2010
Konstanty Dombrowicz

Panel dyskusyjny


Powiązane treści