Będą zmiany w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Trwają konsultacje
Dodano: 21.02.2024 | 11:24Na zdjęciu: Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych.
Fot. Szymon Fiałkowski/archiwum
Trwają konsultacje w sprawie Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Do 7 marca mieszkańcy mogą podzielić się opinią na temat programu.
Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu wybierają zadania, które trafią do realizacji – są to zarówno inwestycje na osiedlach, jak i wydarzenia kulturalne czy sportowe. W tym roku miasto przeznacza na BBO 16 milionów złotych. – Chcemy, żeby program jak najlepiej odpowiadał potrzebom mieszkańców, dlatego co roku poddajemy ocenie jego funkcjonowanie. Ważną jej częścią są konsultacje z mieszkańcami – podkreślają urzędnicy.
Od 15 lutego do 7 marca każdy bydgoszczanin może wypełnić ankietę konsultacyjną, która zawiera kilka pytań – m.in. o infolinię do głosowania, poszczególne kategorie projektów, frekwencję czy kampanię informacyjną. Jest ona także przestrzenią do zgłoszenia innych uwag i propozycji zmian w regulaminie kolejnej edycji BBO.
Na pytania można odpowiedzieć za pośrednictwem strony www.bydgoszcz.pl/bbo – kartę konsultacyjną będzie można również przekazać do Urzędu Miasta Bydgoszczy (ul. Jezuicka 1, 85-102 Bydgoszcz). Zaplanowano także spotkanie z mieszkańcami, które odbędzie się we wtorek, 27 lutego, w godz. 16:00-18:00 w Młynach Rothera. – O opinie i nowe pomysły dotyczące programu spytamy także Rady Osiedli – zapewnia ratusz.
CZYTAJ TAKŻE: Collegium Medicum przejmuje budynek przy Przemysłowej. Będzie tam całodobowa poradnia stomatologiczna
Wyniki konsultacji zostaną przekazane Radzie ds. Partycypacji Społecznej. W jej skład wchodzą przedstawiciele strony społecznej, Rady Działalności Pożytku Publicznego, Rady Seniorów, Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych, Młodzieżowej Rady Miasta, rad osiedl, radni miasta z każdego klubu i pracownicy urzędu. Rada, wzorem ubiegłych lat, wypracuje rozwiązania służące rozwojowi aktywności obywatelskiej poprzez BBO.
- Remonty na Wyspie Młyńskiej. Sprawdź, co się zmieni! - 15 września 2024
- Wielka wymiana oświetlenia w Bydgoszczy. Prace w całym mieście [LISTA MIEJSC] - 15 września 2024
- Powódź na południu Polski. Strażacy z Kujaw i Pomorza jadą na pomoc - 15 września 2024
Przede wszystkim z budżetu powinny wypaść zadania, które i tak miasto powinno realizowac. Ja wiem, że np. chodnik, czy utwardzenie drogi jest bardzo ważne, podobnie np. miejsca parkingowe, ALE (przynajmniej w mojej ocenie) to nie jest zamysł budżetu obywatelskiego. Miasto po prostu sobie deleguje te zadania zezwalając na nie w BBO, zamiast rzetelnie z dedykowanych na to środków takie rzeczy robić. Choć z drugiej strony tam jest masa bzdur w BBO i widać też, ze się np. niektóre NGO specjalizują w ciągnięciu kasy z tego. Albo jakie bzdurne inwestycje, które wiadomo że zaraz będą zdewastowane przez wandali, albo nieużywane. Nie… Czytaj więcej »
Zmiany będą, pozwy przeciwko Panu Bruskiemu, za marnowanie środków z podatków na chore projekty, już niebawem doczeka pozwu za brak działań od tylu lat w sprawie przebudowy ulicy Toruńskiej(Łęgnowo- Wieś) nie ma asfaltu i szlaku pieszo-rowerowego od ponad 3 dekad, wygląda tam jak na śmietnisku miasta!!!Dosyć, podatnicy maja prawo żyć bezpiecznie i godnie, tu jest teren zabudowany, osiedle mieszkalne a nie droga krajowa, ograniczenie z pełną kontrolą prędkości do 45km/h wykluczenie pojazdów TIR z ruchu, pozatym to nie z BBO tylko z budżetu miasta bo to jesteście winni mieszkańcom, dziura na dziurze w Bydgoszczy, nie damy wam tu wprowadzać chorych… Czytaj więcej »