Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Będą zmiany w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Trwają konsultacje

Dodano: 21.02.2024 | 11:24

Na zdjęciu: Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych.

Fot. Szymon Fiałkowski/archiwum

Trwają konsultacje w sprawie Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Do 7 marca mieszkańcy mogą podzielić się opinią na temat programu.

Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu wybierają zadania, które trafią do realizacji – są to zarówno inwestycje na osiedlach, jak i wydarzenia kulturalne czy sportowe. W tym roku miasto przeznacza na BBO 16 milionów złotych. –  Chcemy, żeby program jak najlepiej odpowiadał potrzebom mieszkańców, dlatego co roku poddajemy ocenie jego funkcjonowanie. Ważną jej częścią są konsultacje z mieszkańcami – podkreślają urzędnicy.

Od 15 lutego do 7 marca każdy bydgoszczanin może wypełnić ankietę konsultacyjną, która zawiera kilka pytań – m.in. o infolinię do głosowania, poszczególne kategorie projektów, frekwencję czy kampanię informacyjną. Jest ona także przestrzenią do zgłoszenia innych uwag i propozycji zmian w regulaminie kolejnej edycji BBO.

Na pytania można odpowiedzieć za pośrednictwem strony www.bydgoszcz.pl/bbo – kartę konsultacyjną będzie można również przekazać do Urzędu Miasta Bydgoszczy (ul. Jezuicka 1, 85-102 Bydgoszcz). Zaplanowano także spotkanie z mieszkańcami, które odbędzie się we wtorek, 27 lutego, w godz. 16:00-18:00 w Młynach Rothera. – O opinie i nowe pomysły dotyczące programu spytamy także Rady Osiedli – zapewnia ratusz.


CZYTAJ TAKŻE: Collegium Medicum przejmuje budynek przy Przemysłowej. Będzie tam całodobowa poradnia stomatologiczna


Wyniki konsultacji zostaną przekazane Radzie ds. Partycypacji Społecznej. W jej skład wchodzą przedstawiciele strony społecznej, Rady Działalności Pożytku Publicznego, Rady Seniorów, Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych, Młodzieżowej Rady Miasta, rad osiedl, radni miasta z każdego klubu i pracownicy urzędu. Rada, wzorem ubiegłych lat, wypracuje rozwiązania służące rozwojowi aktywności obywatelskiej poprzez BBO.

0 0 votes
Article Rating
Błażej Bembnista
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
zzz
zzz
1 miesiąc temu

Przede wszystkim z budżetu powinny wypaść zadania, które i tak miasto powinno realizowac. Ja wiem, że np. chodnik, czy utwardzenie drogi jest bardzo ważne, podobnie np. miejsca parkingowe, ALE (przynajmniej w mojej ocenie) to nie jest zamysł budżetu obywatelskiego. Miasto po prostu sobie deleguje te zadania zezwalając na nie w BBO, zamiast rzetelnie z dedykowanych na to środków takie rzeczy robić. Choć z drugiej strony tam jest masa bzdur w BBO i widać też, ze się np. niektóre NGO specjalizują w ciągnięciu kasy z tego. Albo jakie bzdurne inwestycje, które wiadomo że zaraz będą zdewastowane przez wandali, albo nieużywane. Nie… Czytaj więcej »

Sebastian
Sebastian
1 miesiąc temu

Zmiany będą, pozwy przeciwko Panu Bruskiemu, za marnowanie środków z podatków na chore projekty, już niebawem doczeka pozwu za brak działań od tylu lat w sprawie przebudowy ulicy Toruńskiej(Łęgnowo- Wieś) nie ma asfaltu i szlaku pieszo-rowerowego od ponad 3 dekad, wygląda tam jak na śmietnisku miasta!!!Dosyć, podatnicy maja prawo żyć bezpiecznie i godnie, tu jest teren zabudowany, osiedle mieszkalne a nie droga krajowa, ograniczenie z pełną kontrolą prędkości do 45km/h wykluczenie pojazdów TIR z ruchu, pozatym to nie z BBO tylko z budżetu miasta bo to jesteście winni mieszkańcom, dziura na dziurze w Bydgoszczy, nie damy wam tu wprowadzać chorych… Czytaj więcej »