Bydgoszcz
-4C
Niebo częściowo zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 7km/h NE
H -4 • L -4
-13C
Nd
-11C
Pon
1C
Wt
3C
Sr
3C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKontenery na odzież używaną znikają z Bydgoszczy. Gdzie jeszcze się znajdują? [LISTA]
kontener_odzież_SG
22.06.2017 | 10:09

Kontenery na odzież używaną znikają z Bydgoszczy. Gdzie jeszcze się znajdują? [LISTA]

Działania zmierzające do usunięcia wspomnianych kontenerów wpisują się w szereg działań zmierzających do porządkowania przestrzeni publicznej.

Na zdjęciu: Z ulic znikają tylko te kontenery, które zostały postawione bez niezbędnych umów oraz zgód.

Fot. SG

Ponad 100 kontenerów na odzież używaną już zniknęło z terenów gminnych oraz innych miejsc administrowanych przez Miasto Bydgoszcz. Usunięcie ich wpisuje się w realizacje działań zmierzających do porządkowania przestrzenie publicznej. 

Informacja o usuwaniu nielegalnie usytuowanych pojemników do selektywnej zbiórki odzieży używanej pojawiła się w ubiegłym miesiącu. Pracownicy urzędu miasta ustalili 100 miejsc na terenach gminnych, gdzie posadowione były kontenery na odzież. W niektórych punktach stały nawet dwa takie pojemniki obok siebie. Ich właściciele musieli usunąć je do 31 maja. Jak odnieśli się do tego nakazu?

Większość kontenerów została usunięta przez właścicieli, a 8 kontenerów zostało usuniętych przez Miasto – informuje rzecznik prezydenta Bydgoszczy Marta Stachowiak. Zabrane przez miasto pojemniki trafiły do magazynu Spółdzielni Socjalnej „Bydgoszczanka” przy ul. Smoleńskiej 43. Stamtąd odebrać je mogą jedynie osoby uprawnione do reprezentowania właściciela pojemnika, po uiszczeniu należności za usunięcie, transport (200 zł netto) i magazynowanie pojemników (10 zł netto za każdy dzień magazynowania).

Akcja realizowana jest tylko na terenach gminnych bądź administrowanych przez miasto. Zgodnie z prawem, gmina nie może ingerować w to, co dzieje się na terenie prywatnym. Przy usuwaniu kolejnych pojemników istotna jest pomoc mieszkańców, którzy mogą zgłaszać miejsc, gdzie znajdują się kontenery. Do tej pory zgłoszono sześć takich punktów:

  • Czarna Droga 3
  • Bołtucia 6,
  • Halibutowa 35,
  • Łomżyńska parking przy BSS Społem,
  • skrzyżowanie Lipieniowej i Tuńczykowej,
  • Karpacka 31.

Zgłoszenia mieszkańców mają być dokładnie weryfikowane. – Wydział Gospodarki Komunalnej po ustaleniu czy kontener został posadowionych na terenach będących własnością miasta, podejmie działania zmierzające go jego usunięcia – informuje Stachowiak. Informacje o kolejnych lokalizacjach kontenerów można przesyłać drogą mailową na adres: wgk@um.bydgoszcz.pl.


Powiązane treści