Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 7 • L 6
6C
Pon
6C
Wt
2C
Sr
1C
Czw
2C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKontrowersyjne słowa byłego wicepremiera. Powiązał tragedię z Bydgoszczą
roman_giertych_sejm_Wikipedia
17.08.2017 | 09:06

Kontrowersyjne słowa byłego wicepremiera. Powiązał tragedię z Bydgoszczą

Roman Giertych lubi aktywność w mediach społecznościowych, ale...

Na zdjęciu: Roman Giertych w czasie zasiadania w polskim sejmie.

Fot. Wikipedia

Roman Giertych, były lider Ligi Polskich Rodzin i wicepremier w koalicyjnym rządzie PiS – Samoobrona – LPR, lubi komentować aktualne wydarzenia i sytuację polityczną. Ale – jak wytknęli mu internauci wkrótce po gwałtownych burzach – nie zawsze ze smakiem.

Giertych, dzisiaj przede wszystkim adwokat i między innymi pełnomocnik Donalda Tuska, szefa Rady Europejskiej oraz jego syna Michała, lubi brylować w mediach społecznościowych. Jego śmiała publicystyka, między innymi ironiczne listy kierowane chociażby do Jarosława Kaczyńskiego, są szeroko komentowane. Także przez tych, którzy pamiętają, że jako minister edukacji wzbudzał liczne spory, chociażby forsując projekt wprowadzenia w szkołach mundurków.

Ale aktywność eks-wicepremiera nie zawsze wychodzi mu na dobre. Przykład – w poniedziałek, zaledwie kilkadziesiąt godzin po przejściu nad częścią kraju tragicznych w skutkach burz połączonych z intensywnymi deszczami i silnym wiatrem (6 osób zginęło, tysiące straciły dach nad głową, setki tysięcy zostało odciętych od dostaw prądu) – pozwolił sobie na następujący komentarz na Twitterze:

I choć wpis został oznaczony jako „polubiony” przez ponad 600 osób, to na Giertycha spadła również fala krytyki. Większość komentarzy nie nadaje się do cytowania, a najdelikatniejsze to (pisownia oryginalna): „Głupi bardzo wpis” czy „Panie Romanie, czy coś mądrego w końcu przeczytam od Pana?”. Ostro zareagowała jedna z internautek, odpowiadając: „Na tym obozie harcerskim była moja wnuczka.Niech pan swoje pozbawione empatii komentarze zostawi dla swoich klientów prawnych z PO”.

A co Wy sądzicie o wpisie Romana Giertycha – zachęcamy do komentowania.


Powiązane treści