Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kopał w samochód na oczach policjanta. Wszystko przez alkohol

Dodano: 26.11.2019 | 07:43

Na zdjęciu:

Fot.

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 32-letniemu mieszkańcowi Inowrocławia. Mężczyzna uszkodził zapakowany samochód. Na oczach policjanta.

W sobotę (23.11.2019) po godz. 6:00 policjant pełniący na co dzień służbę w Komisariacie Policji Bydgoszcz-Śródmieście spacerował z psem w rejonie ul. Wachowiaka w Inowrocławiu. W pewnym momencie zauważył mężczyznę kopiącego w zaparkowany samochód. Ruszył natychmiast w jego stronę i zatrzymał go. Poprosił też przypadkowego przechodnia, by ten wezwał na miejsce patrol.

Od zatrzymanego było czuć alkohol. Mężczyzna nie potrafił logicznie odpowiadać na pytania. Wandal uszkodził lampę, błotnik i zderzak. Właściciel pojazdu oszacował straty na blisko 3 tysiące złotych. 32-latek trafił do policyjnego aresztu.

Następnego dnia usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Podejrzany tłumaczył swoje zachowanie alkoholem. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sebastian Torzewski