Bydgoszcz
-0C
Niebo głównie zachmurzone
61% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSE
H 0 • L -1
0C
Czw
1C
Pt
2C
Sob
4C
Nd
3C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCI„Koperty Życia” w setkach inowrocławskich domów
SONY DSC
05.04.2017 | 15:39

„Koperty Życia” w setkach inowrocławskich domów

W nagłych sytuacjach "tracimy głowę". "Koperta życia" może umożliwić szybką i skuteczną pomoc.

Na zdjęciu: „Koperty Życia” były rozdawane podczas spotkań Prezydenta z mieszkańcami i cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Fot. UMI

Ponad 2,5 tysiące zestawów umożliwiających uratowanie życia zostało wydanych od momentu rozpoczęcia akcji „Koperta Życia” w Inowrocławiu. Zainteresowanie nie maleje, a mieszkańcy bardzo chwalą pomysł.

Na wydane zestawy składają się: plastikowa koperta, karta informacyjna do wypełnienia oraz dwie naklejki.

Mieszkańcy bardzo pozytywnie oceniają akcję. Przychodzą do nas głównie osoby starsze, ale także młode, które biorą koperty dla swoich dziadków czy inowrocławianie zabierający po kilka zestawów dla sąsiadów  – relacjonują pracownicy Urzędu Miasta, którzy zajmują się akcją.

„Koperta Życia” pojawiła się w Inowrocławiu w połowie lutego tego roku. Pomysłodawcą wprowadzenia, na wzór innych miast, jest Prezydent Ryszard Brejza.

Akcja skierowana jest do osób przewlekle chorych, starszych, samotnych i polega na umieszczeniu w specjalnie przygotowanych kopertach najważniejszych informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach na leki, kontaktach do najbliższych, czy danych osobowych. To tam sięgną lekarze i ratownicy, gdy konieczna będzie ich interwencja w domu właściciela koperty.

W nagłej sytuacji można zapomnieć o wszystkim. Tymczasem, gdy sytuacja wymaga szybkiej reakcji, potrzebne są precyzyjne odpowiedzi. A przecież może się zdarzyć, że osoba, do której przyjedzie karetka straci przytomność. Właśnie wtedy ta koperta może uratować ludzkie życie – wyjaśnia Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza.

Pakiet z takimi informacjami powinien być przechowywany w lodówce, czyli miejscu, które jest prawie w każdym domu i zarazem jest łatwo dostępne. Opcjonalnie można przechowywać ją w innym, łatwo dostępnym miejscu, np. kuchennej szafce, jeśli miejsce to również zostało oznaczone specjalną naklejką.

Co otrzymują inowrocławianie?

– plastikową kopertę

– kartę informacyjną do wypełnienia

– naklejkę na lodówkę

– naklejkę na drzwi pokoju lub sypialni

Gdzie można dostać Kopertę Życia?

– Wydział Spraw Społecznych i Promocji Zdrowia Urzędu Miasta, al. Sienkiewicza, pokój 5

– Biuro Obsługi Interesantów i Kontroli Urzędu Miasta, ul. Roosevelta 36

 

 

 

 


Podobne wpisy

Powiązane treści