Bydgoszcz
-5C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H -4 • L -6
-3C
Sob
-13C
Nd
-13C
Pon
-0C
Wt
3C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. 11 zakażonych w naszym regionie, znamy też statystyki z kraju [PODSUMOWANIE]
Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny_ Floriańska Bydgoszcz - SF (5)
19.03.2020 | 21:49

Koronawirus. 11 zakażonych w naszym regionie, znamy też statystyki z kraju [PODSUMOWANIE]

Na zdjęciu: Chorzy na koronawirusa leżą w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy.

Fot. Szymon Fiałkowski

Jedenaście – u tylu osób z Kujaw i Pomorza wykryto koronawirusa. Służby podały aktualną informację odnośnie stanu zachorowań.

W czwartek (19 marca) rano poinformowano, że koronawirusa wykryto u trzech kolejnych osób. To dziecko, młoda kobieta i mężczyzna w średnim wieku. Wiadomo, że dwie ostatnie osoby wróciły niedawno z zagranicy. Cała trójka przebywa w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy, a stan ich zdrowia oceniany jest jako dobry.

Jak przekazują służby, pod kątem koronawirusa hospitalizowanych jest w naszym regionie 35 osób. 1631 – to łączna liczba osób, które przebywają obecnie w kwarantannie, a 1354 są objęte nadzorem epidemiologicznym.

Jednocześnie, w godzinach wieczornych Ministerstwo Zdrowia podało informację o 32 kolejnych przypadkach wykrycia koronawirusa w Polsce. Jak się dowiadujemy, potwierdzone przypadki dotyczą 16 osób z woj. mazowieckiego, 6 osób z woj. śląskiego, 5 z lubuskiego oraz po 1 osobie z wielkopolskiego, podkarpackiego, małopolskiego, zachodniopomorskiego i dolnośląskiego. Łączna liczba osób, u których wykryto koronawirusa w Polsce to 355. Resort podaje również, że w Polsce hospitalizowanych pod kątem koronawirusa jest 871 osób, 28 440 objętych jest kwarantanną. Zgłoszonych do kraju do objęcia kwarantanną po powrocie z zagranicy są 48 324 osoby, zaś nadzorem epidemiologicznym objęto 48 660 osób.

Są też dobre informacje z kraju: badania wykluczyły obecności koronawirusa u osób z Białegostoku i Wałbrzycha (pierwsze testy wykazały chorobę w ich organizmach).

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści