Bydgoszcz
-4C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H -4 • L -4
-2C
Sob
-13C
Nd
-12C
Pon
0C
Wt
-1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. 23 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Kujawach i Pomorzu. Jest też czterech ozdrowieńców
Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny_ Floriańska Bydgoszcz - SF (5)
11.04.2020 | 10:27

Koronawirus. 23 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Kujawach i Pomorzu. Jest też czterech ozdrowieńców

Najnowsze statystyki podało o poranku Ministerstwo Zdrowia.

Na zdjęciu: Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny w Bydgoszczy.

Fot. Szymon Fiałkowski

Są 133 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce – poinformowało w sobotę (11 kwietnia) rano Ministerstwo Zdrowia. To oznacza, że liczba zakażonych osób w kraju przekroczyła sześć tysięcy.

Jak przekazuje ministerstwo, najnowsze potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą 34 osób z województwa śląskiego, 23 z kujawsko-pomorskiego, 20 z dolnośląskiego, 17 z małopolskiego, 10 z wielkopolskiego, 6 z pomorskiego i świętokrzyskiego, 5 z podkarpackiego, 4 z zachodniopomorskiego, 3 z podlaskiego, 2 z lubelskiego i opolskiego oraz 1 z warmińsko-mazurskiego. Łącznie w całym kraju zakażonych jest 6088 osób.

Jednocześnie, w komunikacie przekazano informację o śmierci czternastu kolejnych osób, które były zakażone koronawirusem, przy czym wszystkie – jak podaje resort zdrowia – miały także choroby współistniejące. Tym samym, w kraju w wyniku zakażenia zmarło 195 osób.


KORONAWIRUS NA KUJAWACH I POMORZU – SPRAWDŹ SZCZEGÓŁOWE STATYSTYKI


Na Kujawach i Pomorzu potwierdzono 23 nowe przypadki zakażenia. Wśród nich jest 8 osób z Torunia, 4 z Bydgoszczy, 2 z Włocławka, 1 z Grudziądza, 2 z powiatów aleksandrowskiego i toruńskiego oraz po 1 osobie z powiatów bydgoskiego, chełmińskiego, świeckiego i wąbrzeskiego. Łączna liczba osób zakażonych koronawirusem w naszym województwie to 313. Jak wczoraj wieczorem informowały służby urzędu wojewódzkiego, pod kątem koronawirusa hospitalizowanych było 190 osób, 8795 przebywało w kwarantannie, 544 było objętych nadzorem epidemiologicznym, do badań pobrano 6120 próbek.

Z regionu płynie też dobra informacja – jest czterech kolejnych ozdrowieńców – w sumie jest już ich 16.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści