Bydgoszcz
-17C
Słonecznie
85% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H -17 • L -17
-11C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
3C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. 14 zakażonych w regionie, coraz więcej osób pod kwarantanną [PODSUMOWANIE]
Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny_ Floriańska Bydgoszcz - SF (3)
20.03.2020 | 23:03

Koronawirus. 14 zakażonych w regionie, coraz więcej osób pod kwarantanną [PODSUMOWANIE]

Na zdjęciu: Dziewięciu chorych leży w szpitalu oberwacyjno-zakaźnym przy Floriańskiej w Bydgoszczy.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Do czternastu wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim. W piątek (20 marca) potwierdzono trzy nowe przypadki.

Jak już informowaliśmy, koronawirus został wykryty u trzech mężczyzn. Dwóch z nich niedawno wróciło z zagranicy. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że jeden z nich to mieszkaniec Włocławka, a drugi – powiatu toruńskiego. Trzeci chory to starszy mężczyzna, który przebywa w domowej kwarantannie, zaś dwaj pierwsi są hospitalizowani w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy. Stan zdrowia całej trójki jest określany jako dobry.


OBSERWUJ: SPECJALNY SERWIS POŚWIĘCONY KORONAWIRUSOWI


W sumie na terenie naszego województwa, koronawirusa wykryto u 14 osób. Są też dobre informacje: badanie wykluczyło obecność koronawirusa u kobiety, która wczoraj zgłosiła się do szpitala w Szubinie oraz u czteromiesięcznego dziecka w Chełmnie.

W porównaniu do wczoraj, znacząco zwiększyły się statystyki osób, objętych kwarantanną. Jeszcze w czwartek było  ich 1631, dzisiaj – już 2066. Druga ze statystyk, której wynik w ciągu doby drastycznie wzrósł to liczba osób, które są objęte nadzorem epidemiologicznym. Takich było w piątek już 2518, wobec 1354 wczoraj. Pod kątem koronawirusa, w Kujawsko-Pomorskiem łącznie hospitalizowanych jest 37 osób.

Dzisiaj także poinformowano, że badanie wykazało obecność koronawirusa u pochodzącego z naszego regionu wiceministra rolnictwa i rozwoju wsi Ryszarda Kamińskiego. Przebywa on obecnie w domowej kwarantannie, którą poddane zostało także całe kierownictwo ministerstwa, wraz z jego szefem – Janem Krzysztofem Ardanowskim.

W całym kraju, jest 425 przypadków zakażenia koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia wieczorem poinformowało o 14 nowych przypadkach. Dotyczą one 9 osób z woj. łódzkiego, 3 z woj. śląskiego i po 1 osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i małopolskiego.

 ***

Przypominamy, że decyzją Grupy Enjoy Media, wydawcy portalu MetropoliaBydgoska.PL, wszystkie instytucje i przedsiębiorstwa mogą za darmo publikować na naszych łamach komunikaty związane z funkcjonowaniem w obliczu pandemii koronawirusa. Szczegóły tutaj –>  MetropoliaBydgoska.pl oddaje powierzchnie reklamowe walce z koronawirusem. Zapraszamy do kontaktu!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści