Bydgoszcz
2C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 3 • L 1
2C
Nd
2C
Pon
2C
Wt
1C
Sr
1C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. 15 przypadków zakażenia – głównie w Bydgoszczy i Toruniu
Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny_ Floriańska Bydgoszcz - SF (4)
20.04.2020 | 10:23

Koronawirus. 15 przypadków zakażenia – głównie w Bydgoszczy i Toruniu

Najnowsze statystyki podało tuż po godzinie dziesiątej Ministerstwo Zdrowia.

Na zdjęciu: Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny w Bydgoszczy.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

166 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w kraju – poinformowało w poniedziałek (20 kwietnia) przed południem Ministerstwo Zdrowia. 15 z nich miało miejsce na Kujawach i Pomorzu.

Z przedpołudniowego raportu opublikowanego przez resort dowiadujemy się, że najwięcej potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem stwierdzono w województwie śląskim – 53. 26 miało miejsce w woj. małopolskim, 21 – dolnośląskim, 16 – opolskim, 15 – kujawsko-pomorskim, 14 – wielkopolskim, 8 – zachodniopomorskim, 4 – świętokrzyskim, 3 – lubelskim i podlaskim, 2 – pomorskim i 1 – warmińsko-mazurskim. Łącznie, w całym kraju stwierdzono 9453 przypadki zakażenia koronawirusem. Jednocześnie, poinformowano o śmierci dwóch pacjentów z Poznania: 38-letniej kobiety i 78-letniego mężczyzny, którzy mieli choroby współistniejące. W Polsce zmarły 362 osoby.


KORONAWIRUS NA KUJAWACH I POMORZU – SPRAWDZAJ AKTUALNE STATYSTYKI


W naszym regionie stwierdzono 15 przypadków zakażenia. Pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa potwierdzono u 9 osób z Bydgoszczy, 4 z Torunia i 2 z powiatu bydgoskiego. W województwie zakażonych jest 421 osób, 16 zmarło. Jednocześnie, służby urzędu wojewódzkiego informują, że wyzdrowiało 39 osób.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści