Bydgoszcz
-4C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h WNW
H -3 • L -4
-13C
Nd
-13C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. 19 nowych zakażeń na Kujawach i Pomorzu, zmarła kolejna osoba. „Mamy jedno ognisko zakażeń”
Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny Bydgoszcz - JS
28.04.2020 | 19:09

Koronawirus. 19 nowych zakażeń na Kujawach i Pomorzu, zmarła kolejna osoba. „Mamy jedno ognisko zakażeń”

Najnowsze statystyki podało Ministerstwo Zdrowia.

Na zdjęciu: Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny w Bydgoszczy.

Fot. Jakub Soboczyński

Kolejna zakażona koronawirusem osoba zmarła na Kujawach i Pomorzu. W regionie po południu potwierdzono 19 nowych zakażeń.

Przed południem informowaliśmy o trzynastu siostrach zakonnych z Chełmna zakażonych koronawirusem. Z popołudniowego raportu dowiadujemy się o kolejnych osiemnastu osobach z tego miasta, u których potwierdzono zakażenie. – Mamy jedno ognisko zakażeń w klasztorze Sióstr Miłosierdzia Bożego św. Wincentego A Paulo w Chełmnie – mówi rzecznik wojewody Adrian Mól. Zakażonych jest tam w sumie 31 osób – to 29 zakonnic i 2 osoby świeckie.

Jak przekazuje Mól, nie ma żadnego potwierdzonego przypadku w Domu Pomocy Społecznej w Chełmnie, które prowadzą siostry. Część sióstr, u których potwierdzono obecność koronawirusa zostało przewiezionych do izolatorium w Ciechocinku, a także do przekształconego w jednoimienny zakaźny szpitala w Grudziądzu.

To właśnie z grudziądzkiego szpitala napłynęła także informacja o śmierci zakażonego koronawirusem 76-letniego mężczyzny. – Został on do nas przewieziony ze szpitala w Bydgoszczy, miał choroby współistniejące – mówi rzecznik placówki Izabela Hirsch-Lewandowska. W regionie w wyniku zakażenia zmarło 27 osób.

Z 19 potwierdzonych po południu przypadków, kolejny stwierdzono u osoby z Bydgoszczy. W sumie, na Kujawach i Pomorzu zachorowało już 518 osób.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści