Bydgoszcz
1C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 1 • L 0
3C
Czw
4C
Pt
2C
Sob
1C
Nd
2C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. 20 nowych przypadków zakażenia na Kujawach i Pomorzu. Łącznie jest ich już prawie 400
Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny_ Floriańska Bydgoszcz - SF (5)
17.04.2020 | 10:17

Koronawirus. 20 nowych przypadków zakażenia na Kujawach i Pomorzu. Łącznie jest ich już prawie 400

W piątkowe przedpołudnie, najnowsze statystyki podało Ministerstwo Zdrowia.

Na zdjęciu: Dziewięć osób leczonych jest pod kątem koronawirusa w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Na Kujawach i Pomorzu potwierdzono w piątek (17 kwietnia) rano 20 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W całym kraju – 296.

Zobacz również:

Koronawirus. Polska łagodzi pierwsze obostrzenia

Jak informuje Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki, pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa w regionie potwierdzono u 13 osób z Bydgoszczy, 6 z powiatu żnińskiego i u 1 z Inowrocławia oraz powiatu nakielskiego. Łącznie, zakażonych jest 387 osób. Jednocześnie 21 osób wyzdrowiało.


KORONAWIRUS NA KUJAWACH I POMORZU – SPRAWDŹ AKTUALNE STATYSTYKI


Służby urzędu wojewódzkiego jednocześnie informują, że stan zdrowia 25 osób, które leczone są w szpitalach pod kątem koronawirusa jest ciężki. 42 z nich są w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu (stan 24 osób jest ciężki, 13 – średni, a 5 – dobry). Jedna osoba w ciężkim stanie przebywa w Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy (łącznie hospitalizowanych jest tam 7 osób – stan 4 jest średni, a 2 dobry). 9 osób w dobrym stanie zdrowia leczy się w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy, 5 osób jest pod opieką lekarzy w Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Toruniu (3 są w stanie dobrym, 2 – średnim). 1 osoba przebywa w Nowym Szpitalu w Świeciu, a jej stan zdrowia określany jest jako dobry. W izolatorium przebywało minionej doby 55 osób.

W kraju o poranku potwierdzonych zostało w sumie 296 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej z nich – 133 miało miejsce w województwie śląskim. 43 przypadki potwierdzono w woj. dolnośląskim, 37 – wielkopolskim, 20 – kujawsko-pomorskim, 10 – małopolskim i podlaskim, 8 – lubelskim, opolskim i warmińsko-mazurskim, 5 – podkarpackim, świętokrzyskim i zachodniopomorskim oraz 4 w pomorskim. Łącznie, w całym kraju zakażonych jest 8214 osób. Z porannego komunikatu Ministerstwa Zdrowia dowiadujemy się również o śmierci czterech zakażonych osób. W sumie, w wyniku zakażenia zmarło 318 osób.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści