Bydgoszcz
11C
Słonecznie
81% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 12 • L 9
15C
Wt
14C
Sr
13C
Czw
14C
Pt
17C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. 260 przypadków zakażeń w kraju, 9 na Kujawach i Pomorzu
szpital zakaźny Bydgoszcz
13.04.2020 | 18:14

Koronawirus. 260 przypadków zakażeń w kraju, 9 na Kujawach i Pomorzu

Statystyki podało w godzinach popołudniowych Ministerstwo Zdrowia.

Na zdjęciu: Chorzy na koronawirusa są leczeni m.in. w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy.

Fot. Szymon Fiałkowski

Jest 260 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce – poinformowało w wielkanocny poniedziałek (13 kwietnia) Ministerstwo Zdrowia.

Jak przekazuje resort, najwięcej potwierdzonych przypadków stwierdzono w województwie wielkopolskim – 86. 33 przypadki zostały potwierdzone w woj. śląskim, 24 – mazowieckim, 22 – łódzkim, 20 – opolskim, 16 – podlaskim, 14 – małopolskim, 12 – dolnośląskim, 10 – zachodniopomorskim, 9 – kujawsko-pomorskim, 6 – lubelskim oraz 4 – w podkarpackim i pomorskim. Łącznie, w całym kraju zakażonych są 6934 osoby.

Z popołudniowego komunikatu resortu popłynęła również informacja o śmierci trzynastu osób, które były zakażone koronawirusem. Pięć z nich zmarło w Poznaniu, dwie w Łańcucie i Raciborzu oraz jedna w Jeleniej Górze, Warszawie i Krakowie. Łącznie, w wyniku zakażenia zmarło 245 osób.

Na Kujawach i Pomorzu potwierdzono dziewięć przypadków zakażenia. Jak dowiadujemy się od rzecznika prasowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy Adriana Móla, pozytywny wynik testów na obecność choroby stwierdzono u czterech osób z Torunia, dwóch z Grudziądza i powiatu nakielskiego oraz jednej z Bydgoszczy. Łącznie w naszym województwie zakażenie koronawirusem potwierdzono u 345 osób, 16 uznanych jest za ozdrowieńców.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści