Bydgoszcz
9C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 2km/h N
H 9 • L 7
14C
Wt
10C
Sr
15C
Czw
12C
Pt
14C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. 264 chorych w Kujawsko-Pomorskiem. Kolejny przypadek zakażenia w szpitalu Biziela [PODSUMOWANIE]
szpital zakaźny Bydgoszcz
07.04.2020 | 23:04

Koronawirus. 264 chorych w Kujawsko-Pomorskiem. Kolejny przypadek zakażenia w szpitalu Biziela [PODSUMOWANIE]

Na zdjęciu: Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny w Bydgoszczy.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

We wtorek potwierdzono 19 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Kujawach i Pomorzu. Jednocześnie, dotarły informacje o zakażeniach w szpitalu Biziela w Bydgoszczy i placówce w Toruniu.

We wtorkowe popołudnie potwierdzone zostały kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w województwie. Dzisiaj stwierdzono zakażenie u 19 osób. – Wśród nich jest 6 osób z Torunia, 1 z Bydgoszczy i Inowrocławia, 6 osób z powiatu toruńskiego, 2 z powiatu nakielskiego, 1 osoba z powiatów świeckiego, aleksandrowskiego i żnińskiego – informuje rzecznik prasowy Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego Adrian Mól.

W województwie zakażone koronawirusem są 264 osoby, 2 zmarły. Jednocześnie, wieczorem służby Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego przekazały również, że hospitalizowanych w szpitalach pod kątem koronawirusa jest 207 osób. 4648 osób obecnie przebywa w kwarantannie, a 14 335 to skumulowana liczba osób, które zostały nią objęte od początku pandemii. 747 osób jest objętych nadzorem epidemiologicznym, a do badań pobranych jest łącznie 5020 próbek.

Kolejny przypadek zakażenia w Bizielu
Kolejny, dwudziesty pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy. Jak przekazuje rzecznik placówki Kamila Wiecińska, pozytywny wynik badania na obecność koronawirusa potwierdzono u pracownika szpitala. – Miał wykonywane badanie poza szpitalem, podczas kwarantanny – mówi Wiecińska. Tym samym, koronawirusa wykryto u 21 osób – 20 pracowników szpitala i 1 pacjenta.
Ale z placówki we wtorek dotarły też dobre informacje. Wszystkie pacjentki, które znajdowały się w Klinice Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej nie są zakażone koronawirusem. Nie stwierdzono go także u noworodków, przy czym placówka czeka na jeszcze jeden wynik. – Pacjentki, które zostaną wypisane do domu zostaną objęte opieką sanepidu, z którym nasz szpital jest w stałym kontakcie – mówi rzecznik szpitala.

Zamknięty oddział chirurgii w Toruniu
Od poniedziałku (6 kwietnia) do odwołania zamknięto Oddział Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. – 5 kwietnia zostały pobrane wymazy do badania w kierunku koronawirusa od pacjentów oraz personelu Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej szpitala w związku z kontaktem z osobą zakażoną – przekazuje nam rzecznik placówki Kamila Chyzińska.

Jak słyszymy, pobrano 262 próbki, przy czym wynik u 38 osób był pozytywny. Pacjentów oddziału przewieziono do jednoimiennego szpitala zakaźnego w Grudziądzu, gdzie będą przechodzić dalszą hospitalizację. Stan ich zdrowia jest dobry. Dyrektor placówki przekazała również, że personel wspomnianego oddziału został poddany kwarantannie. To trzeci oddział, jaki zamknięto w tym szpitalu. Wcześniej zamknięte zostały oddziały Urologii Ogólnej i Onkologicznej oraz Hematologii.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści