Bydgoszcz
-9C
Lekkie opady śniegu
79% wilgotność
Wiatr: 3km/h SE
H -9 • L -9
2C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. 319 zakażeń w całym kraju, kolejne 5 w Kujawsko-Pomorskiem
koronawirus_ambulans_na sygnale_Bydgoszcz_Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny - JS
27.06.2020 | 19:49

Koronawirus. 319 zakażeń w całym kraju, kolejne 5 w Kujawsko-Pomorskiem

Najnowsze statystyki podało Ministerstwo Zdrowia.

Na zdjęciu: Ambulans przed Wojewódzkim Szpitalem Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy.

Fot. Jakub Soboczyński / archiwum

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę (27 czerwca) o 319 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. 5 z nich potwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim.

Na początek statystyka z kraju – najwięcej przypadków zakażeń potwierdzono w woj. śląskim – 81. 49 zakażeń stwierdzono w woj. łódzkim, 48 – wielkopolskim, 41 – mazowieckim, 21 – opolskim, 18 – podkarpackim, 14 – świętokrzyskim, 10 – lubelskim i małopolskim, 9 – podlaskim, 6 – dolnośląskim, 5 – kujawsko-pomorskim, 4 – pomorskim, 2 – lubuskim i 1 – zachodniopomorskim. W całym kraju w sumie zakażenie koronawirusem stwierdzono u 33 714 osób.

Jednocześnie, resort przekazał informację o śmierci kolejnych 6 osób, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem. Większość z nich – jak podaje Ministerstwo Zdrowia – miało choroby współistniejące. W wyniku zakażenia zmarło w Polsce 1 435 osób. W ciągu minionej doby przeprowadzono ponad 22,2 tys. testów.


KORONAWIRUS NA KUJAWACH I POMORZU – ŚLEDŹ AKTUALNE STATYSTYKI


W naszym województwie potwierdzono 5 nowych przypadków zakażeń. 4 z nich dotyczą osób z Torunia i 1 z Mogilna, jednocześnie – jak mówi w rozmowie z PAP rzecznik Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego Adrian Mól, w sobotę 3 z zakażeń dot. osób z Torunia dotyczą osób związanych z Kujawsko-Pomorskim Urzędem Marszałkowskim. – To jeden pracownik urzędu i dwie osoby z rodzin – precyzuje Mól i dodaje, że czwarty przypadek zakażenia dotyczy pracownika zakładu odzieżowego, gdzie wcześniej również stwierdzono kilkanaście pozytywnych wyników testów.

Łącznie na Kujawach i Pomorzu stwierdzono 666 przypadków zakażeń koronawirusem. Zmarło 49 osób, wyzdrowiało 539 (wczoraj służby urzędu wojewódzkiego informowały o kolejnych dwóch osobach, które wyleczono z choroby). W kwarantannie obecnie przebywa 1 268 osób, kolejne 145 objęto nadzorem sanitarno-epidemiologicznym. Do badań łącznie pobrano 62 718 próbek.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści