Bydgoszcz
-9C
Lekkie opady śniegu
79% wilgotność
Wiatr: 3km/h SE
H -9 • L -9
2C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. 40 ofiara epidemii w województwie. Ponad 300 osób zostało wyleczonych
koronawirus_Bydgoszcz_Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny - JS
14.05.2020 | 19:13

Koronawirus. 40 ofiara epidemii w województwie. Ponad 300 osób zostało wyleczonych

Na zdjęciu: Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny w Bydgoszczy - ustawiono tutaj także jeden z punktów mobilnych testów tzw. drive-thru.

Fot. Jakub Soboczyński

Na Kujawach i Pomorzu stwierdzono w czwartkowe (14 maja) popołudnie jedno nowe zakażenie koronawirusem. Zmarła kolejna osoba, a trzy inne zostały wyleczone.

W przekształconym na jednoimienny zakaźny szpitalu w Grudziądzu zmarł 60-letni mężczyzna. To 40 ofiara epidemii koronawirusa na Kujawach i Pomorzu. Z popołudniowego raportu przekazanego przez Ministerstwo Zdrowia dowiadujemy się o jednym nowym przypadku zakażenia w województwie. – Kolejna osoba zakażona koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim to mieszkaniec Bydgoszczy – mówi rzecznik prasowy Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego Adrian Mól. Łącznie potwierdzono 578 przypadków zakażenia koronawirusem.


KORONAWIRUS NA KUJAWACH I POMORZU – ŚLEDŹ AKTUALNE STATYSTYKI


Jednocześnie z województwa napłynęła również dobra informacja o kolejnych trzech osobach, które wyzdrowiały. Takich osób jest w regionie już 309. Pod kątem koronawirusa w szpitalach hospitalizowane są 133 osoby, 3508 przebywa w kwarantannie, a kolejne 94 są objęte nadzorem sanitarno-epidemiologicznym. Do badań pobrano 26 103 próbki.

Ministerstwo Zdrowia przekazało po południu informację o 146 nowych zakażeniach koronawirusem – w kraju stwierdzono ich już 17 615 oraz o kolejnych 14 osobach (łącznie 883), które zmarły (najmłodsza osoba to 18-latka z Radomia) w wyniku zakażenia. W ciągu doby przeprowadzono niemal 26,3 tys. testów.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści