Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 1 • L -1
1C
Wt
2C
Sr
1C
Czw
4C
Pt
0C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. 42 nowe przypadki na Kujawach i Pomorzu, w piątek zmarły dwie osoby [PODSUMOWANIE]
Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii Bydgoszcz - JS (2)
03.04.2020 | 23:23

Koronawirus. 42 nowe przypadki na Kujawach i Pomorzu, w piątek zmarły dwie osoby [PODSUMOWANIE]

Na zdjęciu: Tablica przed wejściem do Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy.

Fot. Jakub Soboczyński

42 nowe przypadki zakażenia na Kujawach i Pomorzu stwierdzono w piątek (3 kwietnia). Niestety, w regionie zmarły dzisiaj dwie osoby, u których zdiagnozowano koronawirusa.

W godzinach popołudniowych i wieczorem, Ministerstwo Zdrowia poinformowało na Twitterze o 42 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim. – Wśród nich jest 16 osób z Torunia, 11 z Bydgoszczy, 3 z Włocławka i powiatu toruńskiego, 2 z pow. nakielskiego, 1 z powiatów: aleksandrowskiego, bydgoskiego, chełmińskiego i włocławskiego – mówi rzecznik prasowy Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Adrian Mól informuje ponadto, że dwie zakażone osoby z oddziału hematologii szpitala w Toruniu pochodzą spoza naszego regionu: jedna osoba z Tychów, a druga z Gorzowa Wielkopolskiego. – W przypadku jeszcze jednej osoby trwa ustalanie danych – dodaje Mól.

W sumie, w naszym regionie zakażonych jest 199 osób. Pod kątem koronawirusa hospitalizowanych jest 156 osób, a kwarantanną objęto 11 284 osób, 1150 objętych jest nadzorem epidemiologicznym, zaś do badań pobrano 3030 próbek.

Piątek przyniósł także tragiczną informację. W szpitalu w Grudziądzu zmarły dwie kobiety u których zdiagnozowano koronawirusa. To 64-latka, którą wczoraj do Grudziądza przewieziono z oddziału hematologii szpitala w Toruniu oraz 80-latka, która w grudziądzkiej placówce leczona była od końca marca. Obie kobiety miały choroby współistniejące.

W kraju, w ciągu dzisiejszego dnia pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa wykryto u 437 osób – to najwyższy wynik od początku wybuchu pandemii. Łącznie, w kraju zakażone są 3383 osoby, najwięcej – 808 w województwie mazowieckim. Dzisiaj także Ministerstwo Zdrowia podało komunikat o śmierci czternastu zakażonych osób – w sumie w wyniku zakażenia koronawirusem zmarło 71 osób.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści