Bydgoszcz
-9C
Lekkie opady śniegu
79% wilgotność
Wiatr: 3km/h SE
H -9 • L -9
2C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. 42 ofiara pandemii w województwie. Zmarła w szpitalu w Bydgoszczy, jest też 6 nowych wyleczonych
Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii Bydgoszcz - JS (2)
15.05.2020 | 22:57

Koronawirus. 42 ofiara pandemii w województwie. Zmarła w szpitalu w Bydgoszczy, jest też 6 nowych wyleczonych

Najnowsze statystyki podało Ministerstwo Zdrowia.

Na zdjęciu: W Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem na Kujawach i Pomorzu.

Fot. Jakub Soboczyński / archiwum

Z popołudniowego raportu przekazanego przez Ministerstwo Zdrowia napłynęła smutna informacja o śmierci w bydgoskim szpitalu 90-letniej kobiety. Na Kujawach i Pomorzu są też kolejni wyleczeni z koronawirusa.

W Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy zmarła 90-latka. To 42 ofiara pandemii koronawirusa w województwie. Rano informowaliśmy o śmierci 73-letniej kobiety, która była hospitalizowana w przekształconym na jednoimienny zakaźny szpitalu w Grudziądzu.


KORONAWIRUS NA KUJAWACH I POMORZU – ŚLEDŹ AKTUALNE STATYSTYKI


Nie stwierdzono za to w popołudniowym komunikacie przekazanym przez Ministerstwo Zdrowia żadnego nowego zakażenia koronawirusem na Kujawach i Pomorzu (takich jest łącznie 581), ale jest za to dobra wiadomość o kolejnych 6 osobach, które wyzdrowiały. Tych osób jest 315. Pod kątem COVID-19 w szpitalach w regionie hospitalizowane są 123 osoby, a jednocześnie prowadzone jest ich leczenie osoczem ozdrowieńców. Z najnowszych danych przekazanych przez służby Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że 3036 osób przebywa aktualnie w kwarantannie, a 84 są objęte nadzorem sanitarno-epidemiologicznym. Do badań łącznie pobrano 27 019 próbek.

Resort zdrowia przekazał po południu informację o 166 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i kolejnych 14 osobach, które zmarły wskutek zakażenia. W kraju stwierdzono już 18 016 przypadków zakażeń, zmarło 907 osób, w ciągu doby jednocześnie przeprowadzono niemal 22 tysiące testów.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści