Bydgoszcz
7C
Słonecznie
65% wilgotność
Wiatr: 4km/h N
H 8 • L 7
18C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
17C
Sr
19C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. 47 chorych w regionie, prawie 8 tysięcy osób w kwarantannie [PODUSMOWANIE]
Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny_ Floriańska Bydgoszcz - SF (5)
29.03.2020 | 22:49

Koronawirus. 47 chorych w regionie, prawie 8 tysięcy osób w kwarantannie [PODUSMOWANIE]

Na zdjęciu: Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny w Bydgoszczy.

Fot. Szymon Fiałkowski

Niedzielny (29 marca) wieczór przyniósł informację o dwóch kolejnych osobach, które zmarły w wyniku zakażenia koronawirusem. W całym kraju, zakażonych są 1862 osoby.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało wieczorem, że w wyniku zakażenia koronawirusa zmarli dwaj mężczyźni: 72-latek zmarł w szpitalu w Tychach, a 89-letni mężczyzna w Myślenicach. Obaj – jak podało na Twitterze ministerstwo – mieli choroby współistniejące. W kraju w wyniku zakażenia koronawirusem zmarły już 22 osoby.

Jednocześnie, w komunikacie ministerstwa dowiadujemy się, że wieczorem stwierdzono 91 kolejnych zakażeń koronawirusem w kraju. W sumie, zakażone są 1862 osoby.

Na Kujawach i Pomorzu dzisiaj poinformowano o dziesięciu nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Jak przekazuje Polska Agencja Prasowa, wśród zakażonych jest pięcioro pracowników Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy, a także ma być dwóch pracowników Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego im. J. Brudzińskiego.

W regionie, zakażonych koronawirusem jest 47 osób. Hospitalizowanych pod kątem koronawirusa na Kujawach i Pomorzu jest 79 osób, za to kolejny dzień z rzędu wzrasta liczba objętych kwarantanną – obecnie tych osób jest 7783. 1614 objęto nadzorem epidemiologicznym.

10 osób u których zdiagnozowano koronawirusa, leczonych jest w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy, 6 kolejnych w szpitalu w Grudziądzu, 2 – w szpitalu zakaźnym w Toruniu i 1 – w Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii. Pozostałych 28 przebywa w domowej kwarantannie.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści