Bydgoszcz
-1C
Niebo częściowo zachmurzone
74% wilgotność
Wiatr: 7km/h NNW
H 1 • L -1
-3C
Sob
-13C
Nd
-13C
Pon
0C
Wt
1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. 5 zakażeń na Kujawach i Pomorzu, 125 osób wyleczono, 17 w stanie ciężkim [PODSUMOWANIE]
koronawirus bydgoszcz
27.04.2020 | 23:41

Koronawirus. 5 zakażeń na Kujawach i Pomorzu, 125 osób wyleczono, 17 w stanie ciężkim [PODSUMOWANIE]

Na zdjęciu: Pięć osób jest leczonych pod kątem koronawirusa w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy.

Fot. Maciej Rejment

Nie stwierdzono w popołudniowym raporcie Ministerstwa Zdrowia żadnego nowego zakażenia koronawirusem na Kujawach i Pomorzu.

Przypomnijmy, że rano informowano o pięciu nowych przypadkach zakażenia. Pozytywne wyniki testów stwierdzono u dwóch osób z powiatów: toruńskiego i świeckiego oraz jednej z Bydgoszczy. Łącznie, zakażeń na Kujawach i Pomorzu stwierdzono 483. 26 osób zmarło, natomiast 125 zostało wyleczonych.


KORONAWIRUS NA KUJAWACH I POMORZU – ŚLEDŹ AKTUALNE STATYSTYKI


161 osób jest w naszym regionie hospitalizowanych pod kątem koronawirusa. 34 z nich leczone są w przekształconym na jednoimienny zakaźny szpitalu w Grudziądzu (stan 9 określany jest jako ciężki, kolejnych 9 – średni, a 16 – dobry). 2 osoby w stanie ciężkim hospitalizowane są w Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy. W sumie przebywa tam 8 osób, stan zdrowia 4 jest dobry, 2 – średni. 5 osób jest leczonych w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy (wszystkie są w dobrym stanie), a 3 w Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Toruniu (2 w stanie dobrym i 1 średnim). W izolatorium przebywa 27 osób.

W kwarantannie przebywają 3602 osoby, kolejnych 576 objęto nadzorem sanitarno-epidemiologicznym. Do badań łącznie pobrano 14 458 próbek.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści