Bydgoszcz
2C
Słonecznie
80% wilgotność
Wiatr: 4km/h WNW
H 3 • L 1
2C
Wt
2C
Sr
1C
Czw
6C
Pt
5C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. 6 nowych przypadków zakażenia w regionie. Kolejne 25 osób zostało wyleczonych
01.05.2020 | 17:39

Koronawirus. 6 nowych przypadków zakażenia w regionie. Kolejne 25 osób zostało wyleczonych

Najnowsze statystyki podało Ministerstwo Zdrowia.

Na zdjęciu: Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny w Bydgoszczy.

Fot. Jakub Soboczyński

228 – o tylu potwierdzonych nowych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowało w piątek (1 maja) Ministerstwo Zdrowia. Na Kujawach i Pomorzu za to prawie 200 osób zostało już wyleczonych.

Z piątkowego raportu ministerstwa dowiadujemy się, że najwięcej potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem stwierdzono w województwie śląskim – 141. 18 potwierdzono w woj. łódzkim, 17 – dolnośląskim, 16 – małopolskim, 8 – podkarpackim, 6 – kujawsko-pomorskim i pomorskim, 5 – lubelskim i zachodniopomorskim, 4 – opolskim i 2 – wielkopolskim. W całym kraju łącznie stwierdzono 13 105 przypadków zakażenia koronawirusem.

Resort zdrowia przekazał również informację o śmierci 8 osób, u których stwierdzono zakażenie koronawirusem. W wyniku zakażenia zmarło 651 osób. Jednocześnie z komunikatu ministerstwa dowiadujemy się, że w ciągu doby przeprowadzono w sumie ponad 16,6 tys. testów.


KORONAWIRUS NA KUJAWACH I POMORZU – ŚLEDŹ AKTUALNE STATYSTYKI


Na Kujawach i Pomorzu stwierdzono 6 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Pozytywne wyniki testów stwierdzono u 3 osób z powiatu chełmińskiego i 1 osoby z pow. sępoleńskiego oraz Bydgoszczy i Torunia. W województwie jest 550 osób zakażonych koronawirusem. Ale z regionu w piątek napłynęła też dobra wiadomość – kolejne 24 osoby zostały wyleczone (stwierdzono to kolejnymi dwoma negatywnymi wynikami testów). Takich osób w sumie w województwie kujawsko-pomorskim jest już 191.

Wczoraj po południu, służby Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego przekazały, że stan zdrowia 15 osób hospitalizowanych w szpitalach jest ciężki (13 takich osób leczonych jest w przekształconym na jednoimienny zakaźny Regionalny Szpital Specjalistyczny im. Biegańskiego w Grudziądzu, a kolejne 2 – w Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy). W izolatorium przebywa 58 osób.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści