Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 1 • L 0
2C
Sr
2C
Czw
0C
Pt
-1C
Sob
-1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. 73 nowe przypadki zakażenia na Kujawach i Pomorzu. W sumie – 157 [PODSUMOWANIE]
Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny_ Floriańska Bydgoszcz - SF (5)
02.04.2020 | 21:45

Koronawirus. 73 nowe przypadki zakażenia na Kujawach i Pomorzu. W sumie – 157 [PODSUMOWANIE]

Na zdjęciu: Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny w Bydgoszczy.

Fot. Szymon Fiałkowski

Tylko w czwartek w kraju stwierdzono aż 392 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Z tego też powodu zmarło dzisiaj w Polsce czternaście osób.

Ministerstwo Zdrowia podało wieczorem na Twitterze informację o 254 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju. Pozytywne wyniki testów dotyczą 142 osób z województwa mazowieckiego, 73 z kujawsko-pomorskiego, 8 z zachodniopomorskiego, 7 z małopolskiego, 6 ze świętokrzyskiego, 4 z łódzkiego i podlaskiego, 3 z lubelskiego oraz wielkopolskiego, 2 z pomorskiego a także 1 osoby z woj. lubuskiego i warmińsko-mazurskiego. W sumie, w całym kraju zakażonych jest 2946 osób, zmarło 57.


OBSERWUJ: SPECJALNY SERWIS POŚWIĘCONY KORONAWIRUSOWI


Na Kujawach i Pomorzu, dzisiaj ujawniono 73 nowe przypadki zakażenia. To największa liczba od początku pandemii koronawirusa. Do 1 kwietnia, w sumie w całym regionie takich przypadków były 84. Jak przekazują służby Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa stwierdzono u osób z Bydgoszczy, Torunia, Włocławka, Inowrocławia oraz powiatów: chełmińskiego, bydgoskiego, żnińskiego, sępoleńskiego, świeckiego, toruńskiego i włocławskiego.

Jednocześnie, z komunikatu służb wynika, że wśród osób zakażonych są pacjenci i personel medyczny z Oddziału Hematologii w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim w Toruniu, przy czym osoby te pochodzą nie tylko z naszego regionu. Wieczorem, toruńskie Radio GRA podało również informację o zakażeniu koronawirusem 9-letniej dziewczynki, która leczona była w Szpitalu Dziecięcym w Toruniu.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści