Bydgoszcz
2C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 3 • L 1
2C
Nd
2C
Pon
2C
Wt
1C
Sr
1C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. Bez zakażenia na Kujawach i Pomorzu, kolejne trzynaście osób wyzdrowiało
koronawirus_ambulans_na sygnale_Bydgoszcz_Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny - JS
30.05.2020 | 19:19

Koronawirus. Bez zakażenia na Kujawach i Pomorzu, kolejne trzynaście osób wyzdrowiało

Najnowsze statystyki podało Ministerstwo Zdrowia.

Na zdjęciu: Ambulans przed Wojewódzkim Szpitalem Obserwacyjno-Zakaźnym.

Fot. Jakub Soboczyński

Najważniejsza informacja z Kujaw i Pomorza – kolejny dzień z rzędu w naszym województwie nie stwierdzono zakażenia koronawirusem. Jest za to informacja o kolejnych trzynastu wyleczonych.

Od kilku dni liczba osób, u których stwierdzono zakażenie koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim pozostaje bez zmian – to 594 chorych. W sobotnim raporcie, jaki przekazały służby Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego przekazano jednak dobrą informację – wyzdrowiało kolejne trzynaście osób.

W sumie na Kujawach i Pomorzu wyzdrowiały 474 osoby. Służby urzędu wojewódzkiego nie podały informacji odnośnie liczby chorych w szpitalach i izolatorium, za to wiadomo że w kwarantannie przebywa 1381 osób, a 175 objęto nadzorem sanitarno-epidemiologicznym.

Do badań łącznie pobranych zostało 39 940 próbek. Jak mówił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, w ciągu doby przeprowadzanych jest niemal ponad tysiąc testów.

W Polsce poinformowano dzisiaj o 416 nowych zakażeniach koronawirusem (rano resort zdrowia podał informację o 221 chorych, po południu – kolejnych 195). Zmarło 10 osób. Aktualny bilans koronawirusa w Polsce to 23 571 osób, u których stwierdzono zakażenie koronawirusa, zmarło 1 061 osób. Z informacji Ministerstwa Zdrowia wynika, że w ciągu minionej doby przeprowadzono ponad 25,6 tys. testów.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści