Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Koronawirus. Blisko 260 zakażeń w kraju, jedno w Kujawsko-Pomorskiem

Dodano: 07.07.2020 | 11:17
szpital zakaźny Grudziądz

Najnowsze statystyki podało Ministerstwo Zdrowia.

Na zdjęciu: Na Kujawach i Pomorzu we wtorek został potwierdzony jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem.

Fot. Andrzej Goiński / Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorkowe (7 lipca) przedpołudnie o kolejnych nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju. Jedno z nich stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim.

Z danych, które przekazał resort zdrowia wynika, że w całym kraju potwierdzono 257 nowych przypadków zakażenia. Najwięcej z nich – 91 w województwie śląskim. 75 przypadków zostało potwierdzonych w woj. wielkopolskim, 21 – małopolskim, 17 – podkarpackim, 15 – lubelskim, 9 – dolnośląskim i łódzkim, 6 – mazowieckim, 4 – świętokrzyskim, 3 – opolskim, 2 – podlaskim i pomorskim, 1 – kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim i zachodniopomorskim. Łącznie w całym kraju potwierdzono 36 412 przypadków zakażenia koronawirusem.

Jednocześnie z komunikatu ministerstwa dowiadujemy się o śmierci kolejnych 7 osób, u których wcześniej zostało zdiagnozowane zakażenie. Od początku pandemii w kraju w wyniku zakażenia zmarło 1 528 osób. Jest też dobra informacja – w całym kraju wyzdrowiało już 24 238 osób. W szpitalach z powodu koronawirusa przebywa 1 658 osób, 73 chorych jest pod respiratorem. Kwarantanną objęto 85 327 osób, a kolejne 11 780 – nadzorem sanitarno-epidemiologicznym. W ciągu doby zostało przeprowadzonych 20,7 tys. testów.


KORONAWIRUS NA KUJAWACH I POMORZU – ŚLEDŹ AKTUALNE STATYSTYKI


W naszym województwie stwierdzono jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem – pozytywny wynik testu stwierdzono u mieszkańca powiatu mogileńskiego. Od początku pandemii stwierdzono 685 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 49 osób.

Jest też dobra informacja – we wtorek poinformowano o kolejnych dwóch osobach, które wyzdrowiały – w sumie jest ich już 549. W kwarantannie przebywa obecnie 1 588 osób, 68 objętych jest nadzorem sanitarno-epidemiologicznym, z kolei do badań pobranych zostało 71 443 próbek.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments