Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
60% wilgotność
Wiatr: 7km/h WSW
H 19 • L 16
14C
Czw
9C
Pt
7C
Sob
8C
Nd
8C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus: Blisko tysiąc pobranych próbek. Tylko cztery nowe przypadki i dwie osoby wyzdrowiałe
26.04.2020 | 18:33

Koronawirus: Blisko tysiąc pobranych próbek. Tylko cztery nowe przypadki i dwie osoby wyzdrowiałe

Liczba przypadków w regionie wzrosła do 478, a liczba osób, które pokonały wirusa - do 125.

Na zdjęciu: Z danych przekazanych przez urząd wojewódzki wynika, że ostatniej doby próbki pobrano od blisko tysiąca osób.

Fot. archiwum / zdjęcie ilustracyjne

Cztery nowe przypadki zachorowań i dwie osoby, które uznano za wyzdrowiałe – to niedzielny bilans walki z epidemią koronawirusa w województwie kujawsko-pomorskim. Ale ciekawa jest również inna statystyka podana przez służby wojewody Mikołaja Bogdanowicza – mimo weekendu miało być pobranych blisko tysiąc próbek do badań.

Jak przekazał w popołudniowym komunikacie rzecznik wojewody Adrian Mól, wśród czterech osób, u których testy wykazały obecność wirusa SARS-CoV-2, jest dwóch mieszkańców Torunia oraz po jednym wywodzącym się z powiatu toruńskiego i chełmińskiego. Tym samym liczba osób zakażonych w regionie wzrosła do 478.

Mól przekazał również pozytywne wiadomości. Dwie kolejne osoby na skutek badań został uznane za zdrowe. Przypomnijmy, że zwalczenie wirusa jest potwierdzone dwoma dodatkowymi testami. Liczba osób zdrowych wzrosła więc do 125. W trakcie epidemii z powodu choroby COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 26 osób.

Z punktu widzenia statystycznego najciekawszą informacją jest jednak liczba pobranych w ciągu ostatnich 24 godzin. Z danych urzędu wojewódzkiego wynika, że pobrano 987 wymazów. To rekord w regionie od początku epidemii. Dla porównania – od poniedziałku do soboty tylko raz liczba próbek przekroczyła pół tysiąca – miało to miejsce w środę, 22 kwietnia (660 wymazów).

W szpitalach w regionie z podejrzeniem zakażenia lub zakażeniem SARS-CoV-2 przebywa nadal ponad 150 osób. Blisko 3,5 tysiąca przebywa w kwarantannie. Od kilkunastu dni liczba osób objętych tzw. nadzorem epidemiologicznym nie przekracza 400.

W Kujawsko-Pomorskiem najwięcej przypadków koronawirusa odnotowano w Bydgoszczy (139) i Toruniu (97). W pozostałych powiatach liczba zakażonych nie przekracza 30. Jedynym powiatem, gdzie nie odnotowano jak dotąd SARS-CoV-2, jest powiat tucholski. W cały kraju stwierdzono ponad 11,5 tysiąca przypadków zakażeń. Zmarło 535 osób, a 2265 powróciło do zdrowia.

Statystyki związane z epidemią na bieżąco aktualizujemy w specjalnym dokumencie dostępnym pod adresem bit.ly/Koronawirus_KujPom.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści