Bydgoszcz
17C
94% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 17 • L 16
16C
Pt
9C
Sob
13C
Nd
12C
Pon
13C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. Cztery kolejne zakażenia w regionie. Nie żyje dwunasta osoba
15.04.2020 | 18:55

Koronawirus. Cztery kolejne zakażenia w regionie. Nie żyje dwunasta osoba

Najnowsze statystyki podało w godzinach popołudniowych Ministerstwo Zdrowia.

Na zdjęciu: Regionalny Szpital Specjalistyczny im. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu potwierdził w godzinach popołudniowych informację o śmierci kolejnej pacjentki, która była w tej placówce hospitalizowana.

Fot. Wikipedia

W Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu zmarła dwunasta zakażona koronawirusem osoba. W regionie potwierdzono także cztery nowe przypadki zakażeń.

Jak przekazała nam w godzinach popołudniowych rzecznik prasowa grudziądzkiego szpitala Izabela Hirsch-Lewandowska, w placówce zmarła 78-letnia kobieta, u której zdiagnozowano zakażenie koronawirusem. Przewieziona ona została ze szpitala w Toruniu, a w grudziądzkiej placówce przebywała od 8 kwietnia. – Kobieta miała choroby współistniejące – przekazuje w komunikacie placówka.

Dzisiaj w grudziądzkim szpitalu zmarły jeszcze dwie inne osoby: 82-letnia kobieta i 64-letni mężczyzna.

W godzinach popołudniowych, potwierdzono także cztery kolejne przypadki zakażenia koronawirusem na Kujawach i Pomorzu. Pozytywne wyniki testów stwierdzono u dwóch osób z powiatu nakielskiego i u jednej z Bydgoszczy i Torunia. Łącznie, na Kujawach i Pomorzu zakażonych jest 359 osób, 12 zmarło.

Ministerstwo Zdrowia przekazało w popołudniowym raporcie, że w sumie potwierdzono 174 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Najwięcej z nich – 77 było w województwie mazowieckim, 35 – w wielkopolskim, 10 – w dolnośląskim i małopolskim, 9 – w świętokrzyskim, 8 – w śląskim, 6 – w podkarpackim, 5 – w łódzkim, 4 – w kujawsko-pomorskim, 3 – w opolskim i zachodniopomorskim, 2 – w pomorskim i 1 – w podlaskim i warmińsko-mazurskim. Łącznie w całym kraju zakażone są 7532 osoby. Zmarło 286, z czego informację o śmierci 18 podano w godzinach popołudniowych.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści