Bydgoszcz
0C
Lekkie opady śniegu
93% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 1 • L 0
2C
Sr
2C
Czw
0C
Pt
-1C
Sob
-1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. Cztery nowe przypadki zakażenia na Kujawach i Pomorzu
Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny_ Floriańska Bydgoszcz - SF (6)
31.03.2020 | 16:00

Koronawirus. Cztery nowe przypadki zakażenia na Kujawach i Pomorzu

O przypadkach zakażeń poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Na zdjęciu: Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny w Bydgoszczy.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Są cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim – przekazało w godzinach popołudniowych Ministerstwo Zdrowia.

Resort poinformował na Twitterze, że popołudniu stwierdzono 83 nowe przypadki zakażeń koronawirusem w Polsce. Pozytywne wyniki testów stwierdzono u 19 osób z województwa śląskiego, 13 z podkarpackiego, 12 z opolskiego, 10 z lubelskiego, 7 z małopolskiego, 6 z łódzkiego i dolnośląskiego, 4 z kujawsko-pomorskiego oraz zachodniopomorskiego, a także po jednej osobie z warmińsko-mazurskiego i pomorskiego.

Zobacz również:

Nowe obostrzenia w Polsce w związku z koronawirusem

Na Kujawach i Pomorzu, najnowsze przypadki zakażeń dotyczą mężczyzny w starszym wieku z Bydgoszczy, który jest hospitalizowany w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy oraz mężczyzn w sile wieku z powiatu świeckiego (przebywa w domowej kwarantannie), powiatu żnińskiego (również jest w domowej kwarantannie) oraz z Torunia (mężczyzna jest w szpitalu obserwacyjno-zakaźnym w Toruniu). Stan wszystkich jest dobry, jak informują służby urzędu wojewódzkiego, dwójka z nich niedawno wróciła z zagranicy.


OBSERWUJ – SPECJALNY SERWIS POŚWIĘCONY KORONAWIRUSOWI


Łącznie, na Kujawach i Pomorzu zakażonych koronawirusem jest 76 osób. W całym kraju – 2215. Jednocześnie, Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o śmierci w szpitalu w Tychach zakażonej koronawirusem 70-letniej kobiety. To 32 ofiara śmiertelna koronawirusa w Polsce.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści