Bydgoszcz
0C
Lekkie opady śniegu
93% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 1 • L 0
2C
Sr
2C
Czw
0C
Pt
-1C
Sob
-1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. Cztery nowe zakażenia na Kujawach i Pomorzu. Trzy osoby wyzdrowiały, jedna zmarła
Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii Bydgoszcz - JS (1)
02.05.2020 | 20:27

Koronawirus. Cztery nowe zakażenia na Kujawach i Pomorzu. Trzy osoby wyzdrowiały, jedna zmarła

Na zdjęciu: W Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy zmarła dzisiaj zakażona koronawirusem 69-letnia kobieta.

Fot. Jakub Soboczyński

Na Kujawach i Pomorzu w sobotę (2 maja) stwierdzono cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Kolejne trzy osoby zostały wyleczone, ale dzisiaj napłynęła też smutna informacja.

Na początek ta smutna informacja – w Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy zmarła zakażona koronawirusem 69-letnia kobieta. To 29 osoba, która w wyniku zakażenia koronawirusem poniosła śmierć na Kujawach i Pomorzu. W sobotę, resort zdrowia podał informację o śmierci 13 osób, u których zdiagnozowano zakażenie koronawirusem. W kraju w wyniku zakażenia zmarły 664 osoby.

Ministerstwo poinformowało dzisiaj także o 270 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Najwięcej z nich – 66 – stwierdzono w woj. śląskim. 51 przypadków potwierdzono w woj. wielkopolskim, 40 – dolnośląskim, 34 – łódzkim, 25 – mazowieckim, 21 – małopolskim, 9 – opolskim, 6 – pomorskim, 5 – zachodniopomorskim, 4 – kujawsko-pomorskim i podkarpackim, 2 – lubelskim i podlaskim, 1 – świętokrzyskim. W kraju potwierdzono w sumie 13 375 przypadków zakażenia koronawirusem. Jednocześnie, resort informuje że w ciągu poprzedniej doby wykonanych zostało ponad 11,8 tysięcy testów.


KORONAWIRUS NA KUJAWACH I POMORZU – ŚLEDŹ AKTUALNE STATYSTYKI


Wracamy na Kujawy i Pomorze, gdzie dzisiaj stwierdzono cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Pozytywne wyniki testów stwierdzono u dwóch osób z powiatu bydgoskiego i jednej z Grudziądza i Torunia. W sumie, potwierdzono 554 przypadki zakażenia koronawirusem. W województwie wyleczone zostały kolejne trzy osoby (łącznie jest ich już 194).

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści